PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=567127}

Służące

The Help
8,1 281 893
oceny
8,1 10 1 281893
6,7 37
ocen krytyków
Służące
powrót do forum filmu Służące

Opowieść dla dziewcząt o ponurym losie czarnych służących. Naiwny, nie wzbudzający
głębszej refleksji, naskórkowy, bez intencji ratowania świata. I dobrze! Do niedzielnej kawki -
idealny.

JoannaVegan

ironia jak rozumiem. trochę gorzej jak nie ironia...

ocenił(a) film na 6
madzicube

Film się przyjemnie ogląda, ale jest miałki: biała pani dobra, biała pani zła, a wszystkie lubią ładne firany i dobrze zjeść; czarnym paniom zaś zabili syna, albo mają męża łajdaka. Podobał mi się ten film, bo dobrze jest obejrzeć opowiastkę trochę łzawą, a trochę zabawną.

JoannaVegan

Zgadzam się i szkoda że użytkownicy FW takie tanie moralizatorstwo biorą za jakieś arcydzieło.

neo_angin

tak, uzykownicy FW i szacowne grono akadamii filmowej które nominowala film do oscara.

madzicube

Użytkownicy FW umieszczają w setce takie arcydzieła jak: "Pamiętnik", "Chłopiec w pasiastej piżamie", "Zielona Mila" i jeszcze parę innych ciekawych. Nominacja do Oscara nic nie znaczy w tych czasach bo nominuje się filmy za tematykę, a nie za artyzm. Oscary to czysta polityka i każdy kto ogarnia w miarę temat akademii to wie. Na szczęście nie dostał statuetki w głównej kategorii czyli obyło się bez kolejnego blamażu.

neo_angin

Tematyka swoja drogą - jest ważna i brana pod uwagę nie tylko. Może powiesz mi jaka to popularna tematyka poruszona była w filmie drzewo życia? Bo tam akurat żadnej "ważkiej" tematyki ( choć ja wyciągnąłem swoje ) a głownie klimat i artyzm. Chłopiec w pasiastej piżamie - film oparty na świetnej książce, nie można było tego lepiej nakręcić. Zielona mila? No proszę. Co do pamiętnika - to rzeczywiście słodki, ale i takie filmy są potrzebne .

madzicube

"Może powiesz mi jaka to popularna tematyka poruszona była w filmie drzewo życia?"

Tamten film był artystycznie ponoć dobry, ale oczywiście na FW niedoceniony. Nie widziałem, ale to zapewne rozmyślania nad sensem istnienia.

"Chłopiec w pasiastej piżamie - film oparty na świetnej książce, nie można było tego lepiej nakręcić. "

Książka jest dobra, a film jest słabiutko wyreżyserowany i średnio zagrany. Taki typowy wyciskacz łez tylko z podpiętym Żydami to musi być wysoka ocena.

"Zielona mila? No proszę"

Tak to jest ten najbardziej przeceniony. Jakież niesamowite przesłanie wynika z tego wyciskacza łez. I jak tendencyjnie przedstawiona. Zero pola do zastanowienia. Oczywiście trzeba sypnąć wysoką ocenką bez zastanowienia bo jest wysoko w rankingu. Nie umywa się do Skazanych którzy tak ogólnie też są chyba troszkę przecenieni.

"Pamiętnik" jest spoko, ale ile jest lepszych melodramatów? Czym ten tak urzekł ludzi? Zagadka niesamowita.

neo_angin

"to rzeczywiście słodki, ale i takie filmy są potrzebne."
Bez wątpienia. Potrzebne są też odmóżdżające filmy akcji ze Stathamem. Nie zmienia to faktu, że takie pozycje w RANKINGU ŚWIATOWYM nie najlepiej świadczą o tym portalu.

""Pamiętnik" jest spoko, ale ile jest lepszych melodramatów? Czym ten tak urzekł ludzi? Zagadka niesamowita."
Obecnie ten sam problem co z każdym innym wyciskaczem łez. Ktoś przypadkowo obejrzy, zobaczy że jest wysoko i wlepi dyche próbując wmówić wszystkim, że to arcydzieło.

"Zielona mila? No proszę"
Też się kiedyś dałem "złapać" na ten film. Z każdym kolejnym seansem ocena leciała w dół.

A o "Służących" pewnie byłbym w stanie napisać coś dobrego, ale to najbardziej przereklamowany film ostatnich lat, podobno wyciskacz łez, mnie po seansie nasunęły się jedynie słowa: "no żebym się zaraz nie popłakał". Jak się widzi "Służące" wyprzedzające takie klasyki jak "Łowca jeleni" czy "Czas apokalipsy", to niedobrze się robi. Najgorsze jest to, że moje ulubione "Dawno temu w Ameryce" się zbliża, eh... niby mało kto zwraca ostatnio uwagę na ten ranking, ale coś takiego nienajlepiej wygląda.

Sebu_BGZ

miałem odpisywać tylko neo_anginowi i się zapędziłem ;>

użytkownik usunięty
JoannaVegan

Dokładnie. Jankeskie Hollywood po raz kolejny chce dopiec potomkom Konfederatów, ukazując ich okropnie tendencyjnie. Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones