PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=567127}

Służące

The Help
8,1 281 893
oceny
8,1 10 1 281893
6,7 37
ocen krytyków
Służące
powrót do forum filmu Służące

Mam taką uwagę dla ludzi, którzy bluźnią i nie mogą zrozumieć jak Ci biali mogli być takimi zwierzętami.
Zastanówcie się jakbyście byli tak od małego wychowani, że czarni to służba to samo tyczy się np. Hitlerjugend. Człowiek musiał mieć w sobie naprawdę dużo dobra i mądrości, żeby mógł się wybić w tamtych czasach ponad te nieludzkie zachowanie białych ludzi.

Przeczytajcie to i zastanówcie się czy wy byście potrafili przeciwstawić się całemu systemowi dla jakiejś tam rasy, która była jak was wychowywana służbą? Film tego nie pokazuje, bo jest zrobiony na słodko, ale tak nie było do końca. Groziło za to więzienie i nie tylko, to były takie czasy. Prawdopodobnie większość z was przeczytawszy to powie... "Bez przesady nie potrafiłbym tak traktować drugiego człowieka", jeśli tak od razu pomyślałeś to znaczy, że nie wiesz o czym mowa. Ja pewny nie jestem i cieszę się, że nigdy nie musiałem się nad tym zastanawiać, że żyję w takich czasach gdzie nie ma podziału ras na gorsze i lepsze, że nikt mi tego nie kodował w głowie od małego.

Nie bez powodu ktoś mądry kiedyś powiedział, że większym bohaterem w czasie II wojny światowej był niemiecki żołnierz, który pomagał po kryjomu polakom, niż największy bohater walczący o swoją wolność.

PS. Sorka za mieszanie II w.ś. z podziałem rasowym w USA, ale chodzi mi o pewne podobieństwa wychowania ludzi i nauki zachowań od małego.

***Proszę o komentarze na poziomie jeśli ktoś ma ochotę odnieść się do mojej wypowiedzi.

Sieniak7

Po przeczytaniu przekleństw skierowanych do białych bohaterów filmu, chciałam napisać właśnie taki komentarz. Cieszę się, że mnie uprzedziłeś, bo pewnie nie umiałabym tego tak ładnie ubrać w słowa. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Sieniak7

Naturalnie...
Po zatem, pomyślmy sobie ile mamy czasu w ciągu dnia dla siebie na przyjemności, a ile poświęcamy go na obowiązki. Teraz wyobraźmy sobie ze wszystkie obowiązki w ciągu dnia wykonuje za nas inna osoba...a ten czas który dzięki temu zyskujemy możemy spożytkować jak nam się żywnie podoba. Kuszące prawdą...murzyn w tamtych czasach po prostu był niezbędny ludziom którzy byli przyzwyczajeni do takiego modelu życia.

ocenił(a) film na 9
ppp84

A tak na marginesie bardzo dobry film...wzruszający, wciągający, dobrze zagrany itd. Kto się nie brzydzi dramatami powinien zobaczyć..:)

ocenił(a) film na 9
Sieniak7

Masz rację, ale czy to nie było tak, że to był jeden z ostatnich tak zacofanych stanów? Nie znam dokładnie historii czarnych w USA, ale wydaje mi się, że zmiany w "kwestii murzyńskiej" zachodziły tam różnie, w zależności od stanu? Widać, że mogli występować na kanale narodowym i w ogóle dość sporo się o nich mówiło. Sam fakt, że wyszła taka książka, chyba coś znaczył. No i nie każdy był aż takim rasistą, chociaż wiadomo, zdarzali się zatwardziali idealiści. Dlatego myślę, że Skeeter i reszta bohaterów nie była pionierami w walce o równość dla każdego, tak jak luźno powiązani Niemcy w czasie II w.ś.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones