PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699881}
7,0 107 355
ocen
7,0 10 1 107355
5,0 17
ocen krytyków
Służby specjalne
powrót do forum filmu Służby specjalne

skoro połowy dialogów nie mozna w ogóle zrozumieć ? Mamroczą coś pod nosami, zwykły bełkot pełen slangu. Gdyby ludzie porozumiewali się tak na codzień zapanowałby jeden wielki chaos

walkirium

Zgadzam sie z toba połowa filmu jak dla mnie jest nie zrozumiała

ocenił(a) film na 5
scully1981

Slang miał podnieść wrażenie realistyczności filmu, a wyszło jak wyszło, gimbusy myślą że w filmie pokazano prawdę, a ludzie żyjący trochę dłużej mruczą pod nosem jak bohaterowie z niezadowolenia.

użytkownik usunięty
baraqs

Czyli mamy rozumieć, że w 80% polskich filmów, bo tyle orientacjyjnie ma problem z odpowiednim nagłośnieniem/akustyką/inna_nazwa_tego_zjawiska, zabieg taki jest celowy, dla realizmu?

No to super. Powinni się jeszcze naprawdę zabijać, by było bardziej realnie. Wyjścia są dwa: Albo zlikwidują w ogóle dialogi i bedą bohaterowie niemi, albo bedą dodawać napisy. W życiu realnym mogę zapytać się, co kto mówił, jeśli mówił niewyraźnie, niestety ogladając film nie mam takiej możliwości.
A jeśli to wynika z przyczyn technicznych, no to żenada....Twórcy powinni włączyć sobie byle jaki polski film z lat 70-tych. Tam słychać wszystko i pięknie.

baraqs

rzeczywiscie, przez ten "slang" mam wrazenie ze mieszkancy kraju przedstawionego w tym filmie to debile o mozliwosciach umyslowych zulerni z woli...

baraqs

zabawne, może układ zamknięty to też fikcja? może wierzysz w islam i masz zniszczony mózg?

ocenił(a) film na 5
walkirium

film zbyt banalny, przewidywalny.... i te odniesienia do Leppera, Macierewicza, Blidy..... Szkoda czasu na oglądanie. 5/10

ocenił(a) film na 8
walkirium

Dialogów nie można zrozumieć? To dziwne polecam wizytę u laryngologa, może coś poradzi bo ja nie miałem problemu z dialogami a te ich dziwne zaszyfrowane słówka (skróty itp.) były objaśnione pisemnie na ekranie...

ocenił(a) film na 8
Kac44

nie zastanowiło Cię, że co drugi post dotyczy dźwięku w tym filmie? nie ma sensu odsyłać takiej masy ludzi do laryngologa, wystarczy, by twórcy filmu popracowali nad dźwiękiem,

ocenił(a) film na 8
euremail

ale uszy też się myje. Od dobrych 10 lat ludzie narzekają na dźwięk. Ja jakos bez problemu wszystko słysze. Więcej używajcie dousznych słuchawek to będziecie głusi jak pień.

ocenił(a) film na 8
maciej2801

widzę, że nie zrozumiałeś, trudno, ale na pocieszenie przynajmniej masz dobry słuch

ocenił(a) film na 9
euremail

Też nie mogę narzekać na dźwięk.

ocenił(a) film na 8
delirium198722

pisałem tę opinię po 1 odcinku, kolejne odcinki mają lepszy dźwięk,

maciej2801

Myje, myje, najlepiej ciepla jak Biedron woda z kranu, ktura macie dzieki MNIE

ocenił(a) film na 1
maciej2801

Co słyszysz? Mruczą coś pod nosem, brak dykcji... aktorzyny za dychę!

ocenił(a) film na 8
maciej2801

Od dousznych prosze sie odczepic, slucham muzyki na dousznych od X lat na pelnej glosnosci a laryngolog powiedzial pare dni temu ze z takim sluchem moglbym kariere spiewaka zrobic. Apropo filmu rowniez nie mialem najmniejszego problemu z dialogami, a ogladalem na glosnikach, wcale nie specjalnie glosno.

ocenił(a) film na 8
euremail

Daj spokój, on tego nie zrozumie. Do nich to nie dociera że niektórzy mają lepszy sprzęt w domu i ciężko w polskich filmach coś zrozumieć. A lepszy sprzęt wiąże się z tym że trzeba mieć dobre źródło a nie że na lepszym sprzęcie kiblowata jakoś zagra lepiej. Jakoś nigdy chyba nie trafiłem na zagraniczną kiepską jakość audio tak jak często trafiam na polskiej scenie.

ocenił(a) film na 8
mediaweb

może coś w tym jest, sprzęt na którym go oglądałem wszedł na rynek w 2014, producent dał kilka typowych standardów audio ale niestety nie ma tam opcji "polskie filmy" ;-)

ocenił(a) film na 10
walkirium

Skoro nie zrozumiałeś połowy filmu to nie dziwie się że film mógł sie tobie nie podobać.

ocenił(a) film na 5
procesk

Niech zgadne :P Jestes wyborca PISu??:D

ocenił(a) film na 8
Sabcio1234

a co ma do tego pis tu jada po wszystkich.

ocenił(a) film na 10
Sabcio1234

A skąd taki wniosek?
Gość pisze że połowy filmu nie zrozumiał i dlatego film jest zły, a nie pomyślał że to może z nim jest coś nie tak.

ocenił(a) film na 9
Sabcio1234

Sensowny gracz pan Sabcio
cyferki i minki aż chce się odpisywać

ocenił(a) film na 5
delirium198722

Rozgryzles mnie :) To spisek Kremla, razem z Tuskiem i Putinem pijam popoludniowa Herbatke w Brukseli ... Czasami dolacza sie Cameron z Merkel rozmawiamy wtedy o oddaniu jak najszybciej Europy w rece Islamistow...Najbardziej to lubimy nabijac sie z Macierewicza i sekty Smolenskiej , smiejemy sie wtedy do rospuku jak to wykiwalismy caly narod .

Sabcio1234

Z frajerami nie pije! Przynajmniej Od czasu pamietnej kolacji z teraz-zimnym Lechiem i szescioma butelkami wina

walkirium

Ponieważ większość ludzi bez problemu rozumie dialogi. Jakoś ja bez żadnego problemu zrozumiałem wszystko od początku do końca.

ocenił(a) film na 9
walkirium

No Ja jakoś byłem w stanie zrozumieć dialogi w tym filmie, i znane mi osoby które go widziały też potrafiły.

Może przyczyn niezrozumienia zacznij szukać w sobie a nie w filmie.

A jeżeli szkoda na to czasu to może nie jest film dla Ciebie. Avengers wychodzą gdzieś w maju tam raczej nie będzie trzeba się domyślać. Miłego seansu

ocenił(a) film na 8
Zoltan_3

Mi się film bardzo podobał,ale faktycznie albo bełkoczą,albo jakość dzwięku jest do bani. I zaczyna mnie już wpieniać to jak ludzie w tym temacie,co rozumieli dialogi,jadą po tych,co mieli z tym kłopoty. WTF ?! To jest film. Tu każde słowo musi być zrozumiałe,a jak nie jest,to co ? Mamy się domyślać ? Czy przewijać w kółko aż się załapie ? A możę ściągnąć film z napisami ? Heh polski film,w którym mówią po polsku z napisami jak do głuchych....masakra

ocenił(a) film na 3
walkirium

Niestety podzielam Twoje zdanie. Odebrałem ten film/serial jako rozpaczliwą próbę powrotu na szczyty reżysera, który jest już wypalony. Oglądając kolejne odcinki czułem smutek - kiedyś Pit Bull a dziś wyrób filmopodobny. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
walkirium

https://www.facebook.com/pages/P%C5%82k-Marian-Bo%C5%84ka/467836306698619?ref=ay mt_homepage_panel

ocenił(a) film na 8
walkirium

może za role głównych aktorów i klimat paradokumentalny ?

ocenił(a) film na 8
clavier

a dźwięk faktycznie fatalny. Za drugim razem oglądałam film w słuchawkach, co nie jest normalne. Głucha nie jestem ;)

walkirium

Właśnie leci na HBO, wyłączyłem po kilku minutach, bo nie idzie nic zrozumieć. Wchodzę na filmweb i pierwsze pierwsze tematy na forum, właśnie o tych niezrozumiałych dialogach. Mimo to ocena taka wysoka, mnie ten "film" zmęczył po kilu minutach.

ocenił(a) film na 3
walkirium

może mój słuch nie jest najlepszy ale odniosłam wrażenie że większość aktorów coś bełkocze pod nosem

ocenił(a) film na 10
walkirium

Bynajmniej!

ocenił(a) film na 9
walkirium

Ten film to praktycznie dokument

użytkownik usunięty
walkirium

Trzeba było iść do kina a nie ściągać ten film w jakości rnvb.

walkirium

To jest przypadłość wielu polskich filmów, muzyka za głośna, dialogi za ciche, a jeszcze zdarza się, że aktorzy bełkocą coś pod nosem.

ocenił(a) film na 8
walkirium

Jak dla mnie wszystko było zrozumiałe od początku do końca, ciekawy i prawdziwy film. Z dźwiękiem i slangiem nie miałem problemu, nie wiem... może sprzęt, słuch lub po prostu niezbyt hojnie obdarzeni inteligencją przez Boga ludzie.

ocenił(a) film na 6
walkirium

oprócz tego, że dialogi nagrane są cicho, to jeszcze odniosłam wrażenie, że aktorzy czytają swoje kwestie jak formułki w reklamach typu "przed użyciem skonsultuj się (...)". mówią monotonnie, szybko, bez emocji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones