PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753823}
5,8 21 209
ocen
5,8 10 1 21209
4,2 13
ocen krytyków
Sługi boże
powrót do forum filmu Sługi boże

rekwizyty

ocenił(a) film na 3

Może czepiam się szczegółów, ale mnie takie rzeczy rażą i nie pozwalają skupić się na właściwej warstwie filmu. Nie do zniesienia jest dla mnie brak konsekwencji w kwestii rekwizytów - z jednej strony bohater ma w rękach stworzone na szybko, oklejone opakowanie leku z brutalnym napisem Aspiryna, a chwilę później siedzi raz to w słuchawkach firmy bodaj Sony a kolejny raz w produkcie innej firmy. Punktem kulminacyjnym jest moment, kiedy Małgorzata Foremniak trzymając w rękach tajemniczy przedmiot czyta kody kreskowe z kaset z nagraniami. Tajemniczy przedmiot okazuje się walcowatą metalową podkładką pod drzwi (takim hamulcem ciężkim, żeby drzwi w pokoju się nie zamykały.

ocenił(a) film na 6
michalef_filmweb

Troszke z oceną przesadziłeś. Arcydziełem polskiej kinematografi "Sługi Boże" nie będzie, ale dając 3 lekko film krzywdzisz.
Odnosząc sie do Twych zarzutów obale jedynie jeden. "Klocek do drzwi" to zapewne miał byc magnez o sile większej niz 5 tesli, ktory służy do kasowania danych na takich nośnikach jak dyskietki, płyty CD a nawet dyski HD w zależności od mocy. Zakładając iż pani psycholog była konfidentem agentury można domniemywać iż to wlasnie takowy sprzęt służył do kasowania danych.

Innych gadgetów nie oceniam. Słuchawki jak słuchawki aspiryna jak aspiryna.

Film jak na nasze warunki ciekawy. Miewa sporo błędów ale zdjęcia i nie licząc Foremniak gra aktorska na poziomie. Godny polecenia i oceny wyższej niz 3.

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones