PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209002}

Słynna Bettie Page

The Notorious Bettie Page
6,4 1 182
oceny
6,4 10 1 1182
Słynna Bettie Page
powrót do forum filmu Słynna Bettie Page

jej popularność zaczęła rosnąć, kiedy zaparzestała już pozwać do "bulwersujących" zdjęć, pozując do raczukjącego Playboya miała trzysiestkę na karku, jednak to sesje do podziemnych magazynów sado-macho zbudowały jej "złą" sławę, tajemniczej, kobiety trzymającej pod obcasem amerykańskich facetów, wiekszość zdjęć i filmów po śledztwie specjalnie powołanej komisji zostało zniszczonych, na szczęście nie wszystkie; flim dość wiernie rekonstruuje jej karierę (plus tragiczne epizody z jej młodości, nim uciekła do NY - wykorzystujący ją ojciec, zbiorowy gwał), mamy tutaj świetnie przestawiony świat undergroundowych fotografów i ich modelek, a użycie taśmy czarno-białej wydaje się wręcz zabiegiem konieczym, aby odtworzyć aurę ówczesnych magazynów dla facetów, nieustanie działających na granicy prawa, Bettie stała się ucielieśnieniem niegrzecznych fantazji purytańskiej Ameryki, dziewczyny z sąsiedztwa, sama pochodząc z katolickiego Południa, porównywała to co robi do rajskich igraszek, była za razem niewinna i głupiutka, jaki i dzięki zjęciom w szkole aktorskiej (marzyła o karierze aktorki) potrafiła nadać swoim pozom realistyczny charakter, ta mieszanka i to, w jakich czasach powstawały, sprawiły, że dzisiaj jest ikoną "perwersji". Film wyprodukowało HBO, co jest dzisiaj rekomendacją samą w sobie, nie boją się śmiałych tematów i nie grają pod popcornową publikę, film przypominał mi 'Good Night, and Good Luck', tylko tym razem nie miałem ochoty na drzemkę po kwadransie.

ocenił(a) film na 7
Analog

Ja osobiście miałam co trochę ochotę na drzemkę. Niemniej film uważam za dobry. Dziwne, że po tym co przeszła, Betty była nadal niepoprawną optymistką, naiwną, ale żyjącą tylko dniem dzisiejszym.

Film zrobiony groteskowo, na wzór czarno-białych filmów z komikami. Posiada specyficzny klimat i ciekawą muzykę.

Analog

*sado-maso (;

hoszanna

ale z całą pewnością powinien powstać osobny gatunek "sado-macho".

użytkownik usunięty
Analog

Dla mnie brakło dalszych wątków jej życia tzn. co się z nią później działo itp.
Poza tym film ciekawy.

Analog

Czy to tylko takie wrażenie, czy moda na retro, pin-up wraca? Powstaje coraz więcej filmów i seriali na ten temat a lista gwiazd, stylistów i fotografów, którzy się nim inspirują wydaje się nie mieć końca. http://mrmrssandman.blogspot.com/2012/02/dziewczeta-jak-z-obrazka-czyli-powrot.h tml

ocenił(a) film na 7
Analog

Film świetny, po zapoznaniu się z jej biografia w skrocie po seansie mogę powiedziec,że miała ciekawy życiorys i wcale jej zycie nie było usłane różami. Dla Gretchen Mol mim zdaniem - rola życia. Wypadla po prostu genialnie,wspaniale zagrała tą rolę - lepiej chyba się nie dało. Poza tym w filmie wyglądała jak sex-bomba i co najlepsze, identycznie jak Betty Page. Patrząc na jej prawdziwe zdjęcia,czasami trudno dostrzec różnicę. Poza tym - piekna kobieta, nie tylko wizualnie ale miała tak wspaniały temperament w filmie, że aż chciałoby się taką kobietę miec. Oczywiscie prawdziwa Betty tez piekna. No oczywiście nie usłyszałbym o tym filmie ani o niej gdyby nie ten niesamowity klip :

https://www.youtube.com/watch?v=P3WZhDEcyT8

Analog

,,katolickiego Południa" - ?
Gdzie jest to katolickie południe w usa jeśli mogę spytać?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones