PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34761}

Saga o dżudo

Sugata Sanshiro
6,7 576
ocen
6,7 10 1 576
Saga o dżudo
powrót do forum filmu Saga o dżudo

Bardzo dobry film

ocenił(a) film na 8

Nie spodziewałem się że Kurosawa zrobił na początku kariery tak dobry film. Zgoda nie można tego nazwać dziełem wybitnym, ale i tak ten film stał się wzorem do wielu późniejszych filmów, fabuła jest tu nie taka głupia może trochę przewidywalna, ale pamiętajmy że w chwili powstania była bardzo oryginalna. Jest tu wiele scen bardzo dobrych, nawet szczypta symbolizmu. Jedyne co mnie zdziwiło to przedstawienie Judo jako targanie się za fraki. Choć może faktycznie to tak wygląda, ja tam się nie znam ale te sceny walk do efektownych nie należą. Film polecam 8/10.

Lucky_luke

chciałam zapytać czy wiesz może gdzie mogę ściągnąć lub kupić ten film?! ja osobiście nie chcę go obejrzeć ale mój chłopak się lubuje w sztukach walki i bardzo chciał zobaczyć ten film, będę bardzo wdzięczna za pomoc :)) pozdrawiam :))

ocenił(a) film na 8
isiaczeQ87

Ten film ściągnąłem z http://torrenty.org/torrent/241923

Niestety filmu chyba nie ma w Polskiej dystrybucji na DVD, a szkoda bo bardzo bym chciał żeby trafił do mojej kolekcji.

Lucky_luke

Dziękuję Ci pięknie za informacja :))
tylko, że nie umiem z tej stronki ściągnąć :( pomocy! <blondynka :D>

ocenił(a) film na 8
isiaczeQ87

Żeby z tej strony ściągać trzeba dwóch rzeczy:
- Programu do ściągania torrentów (najlepiej uTorrent)
- Konta na stronie (to już jest bardziej skomplikowane gdyż aktywacja kosztuje 8 złotych).

Jeśli chcesz mogę ci wysłać samego torrenta na e-mail oszczędzisz sobie fatygi z aktywowaniem konta?
Pozdro :-)

Lucky_luke

Zazwyczaj filmy ściągam z bitTorrenta - isoHunt (BitComet)ale nie znalazłam tam .sagi o dżudo. :|
Oto mój mail : isial@interia.pl
bardzo Ci dziękuję za pomoc :)) miło z Twojej strony, ktoś inny by mnie olał bo takich ludzi jest w pierony :|
A czy jak zainstaluję to co mi prześlesz i aktywuję sobie konto na tej stronce co mi wysłałeś linka do niej to wtedy będę mogła bez problemu ściągnąć ten film?! :>
(przepraszam,że musisz mi tak tłumaczyć wszystko ale jakoś nie zajmowałam się nigdy takimi rzeczami albo brat to robił albo chłopak a nie chcę go o to prosić bo chciałam Mu niespodziankę z tym filmem zrobić :))

pozdrawiam cieplutko :))

ocenił(a) film na 7
isiaczeQ87

Oszczędź 8 złotych i olej tą beznadziejną stronę.
http://btjunkie.org/torrent/kurosawa-s-Sanshiro-Sugata-judo-saga-1943-with-eng-s ubs/378229ff0c0d1baea2e467c139b8b17b87fc674ddcdf

Torrenty wymyślono po to, żeby wymieniać się plikami ZA DARMO. W końcu to nasze dyski i nasze łącza są wykorzystywane do udostępniania plików.

Nakf

Dziękuję!
mam nadzieję, że się ściągnie :))
jak nie, to nawet 8 złotych jestem w stanie poświęcić na ten film, wązne żebym go miała, mężczyzna się ucieszy :D

pozdrawiam :)

isiaczeQ87

DZIĘKUJĘ WAM OBU ZA POMOC!! :))
Ściągnęło się co trzeba i jest super :))
miło :)) pozdrawiam Was cieplutko! :)

użytkownik usunięty
Lucky_luke

Może nie jest tak, że film mnie rozczarował, bo spodziewałem się, że nie jest aż tak dobry jak późniejsze filmy Kurosawy, ale mimo wszystko lekki niesmak pozostał. Po prostu film się w mojej opinii strasznie zestarzał - jest sztywny i naiwny. Problem jest też ze spójnością, bo czasem nie do końca wiadomo skąd ktoś się pojawił i kim jest, ale ogólnie intencje były niezłe. Polecam, ale dopiero po przerobieniu arcydzieł albo dla kogoś kto jeszcze NIC nie oglądał Kurosawy - niech taka osoba ogląda jego filmy w kolejności chronologicznej (żałuję, że ja nie mogłem tak zrobić).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones