PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704433}
6,6 166
ocen
6,6 10 1 166
Saint Seiya: Legend of Sanctuary
powrót do forum filmu Saint Seiya: Legend of Sanctuary

Jaka szkoda, że nie zdecydowali się na miniserial, ponieważ postaci mają olbrzymi potencjał. Charaktery bardzo mi odpowiadały, a ich możliwość rozwoju naprawdę jest duża. Bardzo podobał mi się Shun w tym bardziej męskim i luzackim wydaniu, a sama Miss Kido nabrała w końcu młodzieńczego wdzięku i urody. Przeniesienie akcji w czasy obecne również było dobrym posunięciem, przynajmniej ja tak uważam.
Jednak to turbo przyspieszenie zbytnio wgniotło mnie w fotel, abym mogła cieszyć się piękną animacją (i bishami na ekranie :)).
Zdecydowanie jest to produkcja wyłącznie dla fanów Uniwersum Saint Seyia, albo chociaż tych, którzy w młodości oglądali ten serial na RTL 7 ( rzecz jasna dubbing był francuski, narzucono cenzurę, a postaciom nawet zmieniono niekiedy głosy na żeńskie :P )

ocenił(a) film na 6
mayka_1989

Witaj! ;)

Jako fanka i członkini polskiego fandomu Saint Seiya nie mogę nie zapytać, czy oglądałaś już może Soul of Gold? I jeśli tak, to co sądzisz o tejże serii?
Jakiś czas temu napisałam dwoją opinię na profilu tego serialu, ale zniknęło. Podejrzewam, że Filmweb znowu jest "głodny i zjada" posty. xD

ocenił(a) film na 6
karoman4

Nie, jeszcze nie widziała, ale w najbliższym czasie zamierzam obejrzeć. Teraz oglądam SS Omega. Jak tylko zapoznam się z Soul of Gold chętnie podzielę się moją opinią. :)

ocenił(a) film na 6
mayka_1989

Oh, SS Omega jest przede mną, ale przyznam się, że odstrasza mnie kreska. Jak w przypadku Sailor Moon Crystal.

ocenił(a) film na 6
karoman4

Obejrzałam chyba nie cały odcinek SM Crystal, z nadzieją, że odświeżę swoje wspomnienia z dzieciństwa ale nie dałam rady. To wszystko było zbyt słodkie. Chociaż słyszałam, że fabuła trzyma się bliżej wersji mangowej. Kiedyś może spróbuję ponownie obejrzeć.
Co do SS Omega przyznam się, że jestem w połowie i dość pozytywnie oceniam kreskę, jest odświeżona, ale dość zbliżona do pierwszej wersji SS, co mi nawet odpowiada.
Mam jednak nadzieję, że stworzą coś jeszcze w stylu SS Legend of Sanctuary.

ocenił(a) film na 6
mayka_1989

W czasie świąt natchnęło mnie, żeby rozpocząć seans z Omegą i muszę przyznać, że teraz jestem już na etapie Domu Ryb i kreska jest ciężkostrawna, choć też nie we wszystkich przypadkach. Nosy bohaterów są straszne i niektóre elementy jak zbroje, talia bohaterów. Reszta, tło i otoczenia całkiem udane. Geki bardzo dobrze wygląda albo legendarni Rycerze z Brązu całkiem dobrze się mają. Nawet wygląd Shunrei nie zepsuto tak bardzo. Jest w Omedze kilka faktów, których nie potrafię zrozumieć, ale na szczęście fabuła rekompensuje te wszystkie niedogodności. Przynajmniej na razie. Ogólna opinię wydam po ostatnim odcinku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones