PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493189}

Samotny mężczyzna

A Single Man
7,5 77 820
ocen
7,5 10 1 77820
7,9 25
ocen krytyków
Samotny mężczyzna
powrót do forum filmu Samotny mężczyzna

6/10

ocenił(a) film na 6

Zauwazylem, dziwna zaleznosc. Filmy religijne (glownie katolickie), feministyczne i traktujace o homoseksualizmie maja zazwyczaj zawyzona ocene. Tak jakby oceniajacy zapominali, ze to nie manifa, czy roraty lecz jedynie ocena danego filmu.
Abstrahujac od tematyki, film Samotny męzczyna oceniam na 6. Utwor wykonany poprawnie, lecz momentami meczacy i malo wciagajacy. Gra Colina dobrej proby. Moore jak zwykle meczaca, z grymasem obrazonego obważanka...

edgemoon

Uniwersalność tego filmu jest znakomita! Homoseksualizm jest tu na dalekim planie.

rybainna

zgadza się, a nawet nie ulega wątpliwości. jednocześnie ciężko zaprzeczyć temu, że film jest jak wspomniano męczący, momentami wydumany

ocenił(a) film na 8
rybainna

Nie ukrywam, że daleko mi do zaakceptowania homoseksualnej rzeczywistości jaka jest teraz wokół nas ale film poruszający i tak jak napisałaś bardzo uniwersalny Byłbym nieszczery gdybym go inaczej ocenił

ocenił(a) film na 5
edgemoon

Doskonale się z Tobą zgadzam... ja dałam 5, pewnie dla niektórych to bardzo mało, ale nie mogłam dać więcej. Mój brat nie wytrzymał, ja dotrwałam. Gra Colina była w nim najlepszą rzeczą i na pochwałę zasługuje muzyka i zdjęcia. Oj ogólnie widziałam gorsze filmy, ale kilka lepszych też mi się zdarzyło.

ocenił(a) film na 6
edgemoon

Dobrze ujęty temat. Na uwagę zasługuje także nad wyraz przyjemny soundtrack, w którym maczał palce nasz rodak Abel Korzeniowski.

edgemoon

A pomyślałeś że w części to po prostu dobre kino które ludziom przypada do gustu?

ocenił(a) film na 6
m_m1902

Nie myślę o tłuszczy, lecz o sobie, kiedy wypróżniam się na forum, bowiem nie mam wpływu na tłuszczy gust itp.

edgemoon

Jak już się wypróżniasz to ogranicz się do własnego domku i nie sraj po innych

ocenił(a) film na 6
m_m1902

Żyj i daj żyć innym

ocenił(a) film na 7
edgemoon

"grymas obrażonego obwarzanka" - piękne :) Prawie jak poruszająca muzyka w tym filmie :D Mam mieszane uczucia, ale na nostalgiczny, spokojny wieczór ten film bardzo fajnie się wpasował :)

ocenił(a) film na 9
edgemoon

Dziwne... Ja takiej zależności nie zaobserwowałem.
Fakt, może czasami film, jak to określiłeś, "męczący", jednak w kontekście całości, uważam, że taki właśnie miał być. Wszystko tak jak być powinno, adekwatnie do poruszanego w filmie problemu.

edgemoon

Myślę, że to jeden z tych filmów, w których klimat trzeba się po prostu wczuć. Inaczej męczą. Mnie film zachwycił zdjęciami, muzyką i dialogami. Wszystko to razem dało wspaniały efekt.
Z drugiej strony nie popadajmy w skrajności, to nie arcydzieło ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones