PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31782}

Samuraj

Le Samouraï
7,7 5 596
ocen
7,7 10 1 5596
7,7 11
ocen krytyków
Samuraj
powrót do forum filmu Samuraj

I...

ocenił(a) film na 10

....szlag mnie trafia, jak słyszę, że film "trąci myszką"... to jest taka klisza językowa, jak to, że Hitchcock to "mistrz suspensu", albo Grotowski jest "alchemikiem teatru".... JAKA MYSZKA, DO C...A??? Film ma lepsze zdjęcia i jest wizualnie bardziej dopracowany niż większość współczesnych produkcji! To jest w pełni NOWOCZESNE kino, zarówno formalnie, jak i treściowo. A to, że w jednym momencie mamy widoczną tylną projekcję podczas jazdy samochodem, no to można chyba zignorować. Doszukiwanie się nielogiczności w fabule nie ma większego sensu, jest to bowiem, do pewnego stopnia, film surrealistyczny. Podobnie jak najlepsze filmy Johna Woo.

washack

O rany, popieram. Mnie doprowadza do szału jak słyszę, że Antonioni "trąci myszką". "Kiedyś był ważny etc., ale dziś trąci już myszką". Co? Te filmy są tak samo aktualne dzisiaj jak były w latach 60., jeśli nie bardziej. A że wyglądają jakby były z lat 60.? Przecież są z lat 60., to jak mają wyglądać!

ocenił(a) film na 6
idas15

Dobrze powiedziane. Niektórzy na siłę udają jakiś ekspertów, krytykując bez żadnego uzasadnienia.

ocenił(a) film na 6
washack

Święta racja, też mnie to wkurza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones