PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=135667}
7,5 214
ocen
7,5 10 1 214
Samurajskie chorągwie
powrót do forum filmu Samurajskie chorągwie

Furin kazan.

użytkownik usunięty

Świetna książka polecam ale równie udana ekranizacja.
Rewelacyjna rola Toshiro Miffune.
Mimo że nie został nakręcony przez mistrza Kurosawe
należy do perełek japońskiego kina.
Dawniej do obejżenia w warszawskim Iluzjonie na maratonach Kurosawy a dziś dostępny
jedynie na torrentach lub gdzieś na domowych vhs-ach.

ocenił(a) film na 5

żeby jeszcze dało się znaleźć do tego polskie napisy...

użytkownik usunięty
Kandara

Da się w napi-projekt a nawet w sieci juz z napisami filmik.
Ale zawsze lepiej przeczytac ksiazke.
Wydawnictwo Diamond Book z Bydgoszczy ja wydalo w 1999 roku.

ocenił(a) film na 5

Książkę też mam w planach, ale na wakacje. Dzięki za odzew.

ocenił(a) film na 5

BTW. W napi-projet jest do 1cd... ale jeszcze poszperam.

użytkownik usunięty
Kandara

poszperaj w polskich torrentach albo na zatoce pirackiej, tam powinien byc z wklejonymi napisami film caly...

ocenił(a) film na 5

Do torentów to ja cierpliwości nie mam :P Zawsze można obejrzeć bez napisów. Pouczę się języka XD

użytkownik usunięty
Kandara

Ja chodzac pare lat na aikido nauczylem sie tylko jakis podstaw ale powodzenia zycze...

ocenił(a) film na 5

No XD do 100 policzyć umiem XD

użytkownik usunięty
Kandara

ja tylko do ale pisac to kaligrafia dla mnie nie umiem...

Na oczy nie widziałem polskich napisów do tego filmu, nawet wklejonych, także nie siej zamętu. Obecnie jestem w trakcie ich tłumaczenia z angielskiego, ale to trochę potrwa bo film ma ponad 2 godziny.

użytkownik usunięty
Ybor

A co Ty w ogole widziales, pewnie nawet ksiazki w reku nie miales a udajesz wielkiego konesera kina samurajskiego.
Zamet to masz w glowie a gowno wiesz wiec potlumacz ale nie ojcu jak sie dzieci robi.

pierd-olisz nie solisz chciałeś zabłysnąć ale ci nie wyszło pewnie nawet tego filmu nie ogladałeś . To jest strona poświęcona filmom a nie książką więc chyba mam doczynienia z jakimś gówniarzem o IQ żaby. Sadzisz jakieś herezje nie uzasadnione na temat napisów i jeszcze się obruszasz , normalnie żal.

użytkownik usunięty
Ybor

Po pierwsze primo mam 31 lat.
Po drugie primo film ten z torrentow z napisami sciagnalem w 2009 roku.
Po trzecie zanim wezmiesz sie za film przeczytaj ksiazke analfabeto.
Tak na marginesie cwoku moje IQ to 165 a twoje chyba 16,5 mam racje?

Ach miałem nie komentować twojego debilizmu, ale cóż jak zapewne nie zauważyłeś elokwencie że używanie w twoim przypadku słowa primo potwierdziło tylko regułę o IQ że może być mniejsze od zera, z kolei w twoim wieku nie byłem takim idiotą do tego stopnia żeby się zasłaniac wiekiem ale to bardzo dawne czasy. Nawet twój pseudo bajer masz nie opanowany, gdyż jakbyś miał IQ chociażby powyżej 1 punktu nad minusem to zorientowałbyś się że są archiwa każdego torentu czy relasu są znaki na niebie które jasno mówią że nie ma i nie było polskich napisów do tego filmu. Uważam że od roku 2009 twój mózg skurczył się na tyle że nawet nie wiesz co to jest sedes a co dopiero dyskusja na filmwebie w temacie.

użytkownik usunięty
Ybor

W moim wieku tzn ze jestes starszy a masz mentalnosc nastolatka?
Primo apropos nieogladania w latach 80 tych bylo cos takiego jak maratony filmowe Kurosawy w Illusionie gdzie mozna bylo zobaczyc Sage o judo, Tron we krwi i w/w Samurajskie chorogwie. Secoundo mam wiecej inteligencji i wiedzy o kinie samurajskim w malym palcu u stopy niz Ty w tym zakutym prowincjonalnym lebku malym. Terzzio realesy, historia pliku, archiwum w przypadku kiedy ktos nie usunie z bazy torrentow filmu ciolku i wez skoncz mnie irytowac bo za cienki w uszkach jestes misiu kolorowy.

Nic nie ginie łosiu w internecie nawet twój idiotyczny post, ale widocznie jesteś za mało inteligientny żeby o tym wiedzieć, w swych kłamstwach zdecyduj się czy widziałeś ten film w latach 80 - tych czy w 2009 sciągałeś z torentu bo zaraz się okarze że byłeś przy jego kręceniu.
Dlatego trzymając się tej maksymy żeby nigdy nie rozmawiać z idiotą. Ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem, postanawiam nie odpowiadać na posty oszołoma który w swym debiliźmie jest tak utwierdzony, że myśli gdy nonsensownie używa słów typu à propos czy marnego w jego wydaniu włoskiego świadczy tylko o tym że albo się jeszcze próbuje dokształcać albo posiada kompleks niższości intelektualnej . Poliglota z ciebie marny jak również mówca. Jeżeli chodzi o kino samurajskie to więcej widziałem filmów tego gatunku jak ty masz wszystkich razem w dziale oglądane. Moja wiedza na ten temat miażdży to wszystko co może jeszcze się pomieścić w twym pustym łbie.
Także nie wysilaj się nad kolejnym re-postem tutaj bo będziesz go sam sobie czytał. Staram się unikać dyskusji z głupszymi odsiebie.
Pa pa

Ps. mając jak twierdzisz 31 lat to w latach 80-tych chyba miałeś najwyżej 9 lat gratuluję poczucia humoru nie wiem czy by cię nawet wpuścili do kina na filmy tego typu, a już napewno wiem że byś ich nie zrozumiał.

Ybor

Ps. mając jak twierdzisz 31 lat to w latach 80-tych chyba miałeś najwyżej 9 lat gratuluję poczucia humoru nie wiem czy by cię nawet wpuścili do kina na filmy tego typu, a już napewno wiem że byś ich nie zrozumiał. Jeszcze jeden dowód świadczący o twoim kłamstwie http://www.fn.org.pl/page/index.php?str=7 w bazie iluzjona nie ma samurajskich chorągwi z czego należy wnioskować że tego filmu nigdy nie wyświetlali nawet w 10 rocznicę śmierci Kurosawy, Tylko co ma wspólnego film Inagakiego z Kurosawą?.
Z twoją wiedzą internetową , zastanawiam się jak ci się udało odnaleść stronę filmwebu jak ty podstawowych rzeczy nie potrafisz sprawdzić.

użytkownik usunięty
Ybor

Sam sobie strzelasz w kolano analfabeto nie potrafiac czytac ze zrozumieniem.
Gdzie napisalem ze w 2009 roku widzialem ten film pierwszy raz albo sciagnalem go pierwszy raz w zyciu?
Skad Ty mozesz wiedziec od ilu lat ten byl film wyswietlany i i le mialem lat bedac na maratonie?
Po za tym w temacie wyzej napisalem ze to nie film Kurosawy wiec badz na tyle elokwetny i nie pisz wiecej jelopie.
Iluzjon to nie Illsuion i nie wiem po co wklejasz linki do historii torrentow polskich i Narodowej Biblioteki Narodowej?
Brakuje Ci chyba ciucpciania w zyciu i spuszczasz sie na forach internetowych lamusie.

Robię wyjątek za co mi wstyd ale niestety się nie pochamowałem: czy ty czytasz to co piszesz ?
cyt: Gdzie napisalem ze w 2009 roku widzialem ten film pierwszy raz albo sciagnalem go pierwszy raz w zyciu?
odp twoja:Po pierwsze primo mam 31 lat.
Po drugie primo film ten z torrentow z napisami sciagnalem w 2009 roku.
Po trzecie zanim wezmiesz sie za film przeczytaj ksiazke analfabeto.
Tak na marginesie cwoku moje IQ to 165 a twoje chyba 16,5 mam racje?
tylko debil nie umiałby obliczyć wieku skoro twierdisz że masz 31 lat a mamy uposledzony człowieku rok 2012 to sobie łosiu odejmij lata. Na koniec jakim trzeba być głąbem kapuścianym nawet nie umiałeś napisać nazwy kina a teraz twierdzisz że to był IIlusion tak zapewne to takie cygańskie kino przejezdne a dubbing był tam cygański tzn hinudski.
Twoja głupota naprawdę ciebie przerasta i to dotego stopnia że sam już nie wierzysz w to co piszesz. To już naprawdę mój ostatni post bo nie mam zamiaru polemizować z baranem pisane przez małe 'b'.

użytkownik usunięty
Ybor

Ybor jakbyś miał przynajmniej 100 iq to wiedziałbyś że ironizuje, czytaj robie z Ciebie większego durnia niż jesteś.
Kino nazywa się ILUZJON i jakbyś żył w ogóle w latach 80-tych ubiegłego wieku wiedziałbyś że jak placiłeś mieli reszte w głębokim poważaniu dzieciaku... Rozumiałem tyle że oglądałem sierial w TVP o Miyamoto Musashim i biegałem z mieczem po osiedlu bijąc dzieci... Poza tym Ty w d...e byłeś i g...o widziałeś jełopie ;-)

Widzisz trolu internetowy jaki okres czasu potrzebowałeś by sklecić jakiś bełkot, No niestety muszę cię zasmucić moje IQ jest co najmniej powyżej 100. Samuraju od siedmiu boleści , biegałeś po osiedlu ale chyba z patykiem , bo miecza na oczy nie widziałeś. W dodatku jesteś tak głupi że twierdzenie o twoim ironizowaniu jest tak niedorzeczne dlatego myślę że już żaden lekarz nie jest wstanie wynaleść lekarstwa na twój debilizm.

Ybor

Siema Ybor, wiem że to komentarz z przed 8 lat, ale sprawdziłem twój profil i widzę, ze jesteś jeszcze aktywnym użytkownikiem... 9 lat temu pisałeś, że tworzysz napisy do tego filmu samurajskie chorągwie, bardzo chciałbym go obejrzeć no ale nie mogę znaleźć wersji po polsku... Możesz mi odpowiedzieć jak Ci poszło? Udało Ci się przetłumaczyć ten film z angielskiego, zrobić napisy i gdzieś je wstawić? Jeśli tak to prosiłbym o napisanie wszystkiego, tzn skad dokładnie pobrać film i twoje napisy, jeśli wszystko jest oddzielnie zrobione, lub skad pobrać film od razu z stworzonymi przez ciebie napisami? Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź, po prostu żeby nie zostawić mnie "z niczym" :D :3

Ajgorm000nster

na priv emaila wyślij przesślę napisy a film wiadomo torenty.

ocenił(a) film na 8
Ybor

Ybor czy również mógłbym prosić o napisy?

Ybor

Ps. Konwersacje moim zdaniem wygrałeś, ten koleś który teraz ma usunięte konto, był zwykłym przechwalajacym się (w dodatku nie mając tak naprawdę czym xd) debilem...

Kandara

Temat dość stary ale napisy pl. do wersji cd.1x2 i do wersji jedno płytowej , zostały dziś wstawione na stronę / pod napisi . net /

Mam pytanko.
Czy film jest naprawdę dobry? Ja fascynuje się kulturą japońską i oczywiście przeczytałem książkę Yasushiego Inoue. Jak wypada film w porównaniu do książki?

użytkownik usunięty
Hasan89

Film jest dobry ale książka znacznie lepsza, film należy znać i obejrzeć jeśli interesujesz sie taką tematyką lub jesteś fanem twórczości Akiro Kurosawy.
Poza tym "Samurajskie chorągwie" Yasushi Inuoe, wydawnictwo Diamond Books z 2002 roku...

A nie czasem Inoue? Książkę jak najbardziej przeczytałem, ale miała 1 wielki minus jak dla mnie - za krótka. Dzięki za odpowiedź.

użytkownik usunięty
Hasan89

Literówka zwykła, oczywiście Yasushi Inoue Hasan89 :-)

Widzę, że jest jakaś zażarta dyskusja, więc wchodzę, żeby poczytać a tu takie coś :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones