PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9352}
7,9 18 542
oceny
7,9 10 1 18542
8,1 23
oceny krytyków
Sanatorium pod klepsydrą
powrót do forum filmu Sanatorium pod klepsydrą

Podobne filmy

ocenił(a) film na 10

Otóż film totalnie mnie oczarował. Teraz, świeżo po obejrzeniu, ciężko mi uwierzyć iż znajdzie się
jeszcze jakaś produkcja która będzie w stanie mnie tak zachwycić. Czy są jeszcze jakieś filmy
podobne do tego? Poetyckie, surrealistyczne, hipnotyzujące, skłaniające do przemyśleń?

ocenił(a) film na 10
Sewer007

surrealistyczne - Pies Andaluzyjski, ale to chyba każdy widział, sama chciałabym coś w tym klimacie znaleźć, chyba czas dobrze poszukać na forum

ocenił(a) film na 10
kdabek

"Sanatorium..." to jeden z moich ulubionych filmów, właśnie taki klimat lubię najbardziej. Sądzę więc, że pośród najwyżej ocenionych przeze mnie obrazów znajdziecie właśnie takie produkcje. Pierwsze nasuwa mi się na myśl inne arcydzieło Hasa, mianowicie "Rękopis znaleziony w Saragossie". Polecam również francuskie dzieło "Delicatessen" oraz węgierski film "Taxidermia" - mnie powaliły na łopatki...

ocenił(a) film na 9
Sewer007

nieco surrealistyczny, ale bez takiej scenografii: :"Szczęśliwy człowiek" L. Andersona, mi się podobał... W klimatach sennych i romantycznych, ale w kameralnej formie polski "Ryś" Różewicza, może n.p. "Jak w zwierciadle" Bergmana o schizofrenii, może Herzoga niektóre stare filmy?

ocenił(a) film na 9
Sewer007

Generalnie rzecz biorąc to te dwa najgłośniejsze filmy Hasa, czyli "Sanatorium" i "Pamiętnik znaleziony w Saragossie" to wiele osób zestawia z obrazami Tarkowskiego, Greenawaya, Bunuela, czasami też Angelopoulosa, "Pamiętnik" bywa porównywany do "Siódmej pieczęci" Bergmana, można popróbować, któregoś z tych twórców...

użytkownik usunięty
antyliberpal

"Rękopis znaleziony w Saragossie" ..

ocenił(a) film na 10

Święta Góra, El Topo, Valeria i tydzień cudów, filmy Lyncha, Powiększenie...

ocenił(a) film na 10
Sewer007

Salto (Różycki)
Stalker (Tarkowski)
Furman śmierci (Sjöström)

Filmy te rzucają na kolana, przynajmniej mnie rzuciły.

ocenił(a) film na 10
xtomix

Dodam jeszcze Piknik pod Wiszącą Skałą, klimat rzec można nieziemski. ;)

ocenił(a) film na 10
Sewer007

Bunuel - http://www.filmweb.pl/film/Widmo+wolno%C5%9Bci-1974-7183

nephilim_718

harmonie werkmeistera

ocenił(a) film na 10
Sewer007

Szaleni (Švankmajer)

Sewer007

The Wall :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones