PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9352}
7,9 18 489
ocen
7,9 10 1 18489
8,1 22
oceny krytyków
Sanatorium pod klepsydrą
powrót do forum filmu Sanatorium pod klepsydrą

ja także lubię filmy Konwickiego, lubię Rękopis, Pętlę, ale...
co to za dialogi??? Np. rozmowa głównego bohatera i Adeli: leci to w ten deseń Adela twierdzi że "pompierzy" (tj strażacy) spijają malinowy sok, a na jesieni są ospali, zasypiają na stojąco, po czym zwijają się jak poczwarki i zduni (zdunowie?) znajdują ich w piecach... Józef opowiada coś o świętej czy genialnej księdze i sprawach wyższych.
Przepraszam bardzo, ale to bełkot. 3 na 10 za scenografię i Halinę Kowalską (szczerze mówiąc dla mnie największym pozytywem wyniesionym z filmu było zobaczenie jej zupełnie nagiej) , ale niestety mam wrażenie że ta przebogata scenografia była pralnia pieniędzy zupełnie jak Quo Vadis Kawalerowicza. Trzeba niestety powiedzieć kiecy król jest nagi, a nie zawsze bezsens i brak logiki to argument za tym że film jest dla intelektualistów. Niestety, ale przy tej produkcji "Diabeł" Żuławskiego to film pełen logiki, a "Salto" Konwickiego to konwencjonalna historia... Co do aktorów, to nigdy nie rozumiałem zachwytów nad Nowickim i tym razem także mnie nie przekonał. Postać Rudolfa strasznie irytująca... Może jeszcze Voita bym wyróżnił, ale ślepy konduktor to było chyba jedn z najłatwiejszych zadań aktorskich.W skrócie, moim zdaniem, film mocno przekombinowany...

Przypalowiec

No mnie akurat scena z Kowalską odstręczyła od dalszego oglądania. Nie lubię patrzeć, jak się ktoś poniża. Nawet, gdy tym kimś jest aktorka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones