PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9352}
7,9 18 542
oceny
7,9 10 1 18542
8,1 23
oceny krytyków
Sanatorium pod klepsydrą
powrót do forum filmu Sanatorium pod klepsydrą

i pół królestwa oraz rękę księżniczki osobie, która zrozumiała go oglądając pierwszy raz, nie czytając książki i recenzji przedtem. Największe wrażenie zrobiła na mnie scenografia i jedna z lepszych ról Nowickiego, zapomniałbym o pielęgniarce z sanatorium Janina Sokołowska, piękna kobieta. Kompletnie odjechany film, gdy go pierwszy raz zobaczyłem, myślałem, że nieźle się naćpali i mają nieziemskie wizje. Z czasem jest coraz bardziej zrozumiały i poukładany

Charlie_M_

Zgadzam się całkowicie. Obejrzałem ten film raz nie czytając książki czy choćby recenzji i muszę powiedzieć, że mało rozumiem. Mam nadzieję, że powtórny seans rozjaśni mi coś w głowie.

ocenił(a) film na 7
Charlie_M_

mógłbym się pod tym podpisać,
nie będąc przygotowanym na "takie coś" można sie nieco zgubić,
wielki plus za ładne biusty ;D

ocenił(a) film na 10
seboljabol

A te stroje te ciągle pojawiające się nowe postacie miejsca no i żydzi z ich mistycyzmem dziwnym i niepokojącym

ocenił(a) film na 9
Charlie_M_

nie w tym rzecz, żeby rozumieć, to jest raczej film do odczuwania - z kilkoma wątkami - o przemijaniu, a raczej o tym co przeminęło w głownym.

ocenił(a) film na 6
antyliberpal

dokładie ja nawet przy końcówce przysnąłem lecz film magiczny i nudny że tak powiem ... aha i nie sądzicie że ten wątek z murzynami takim rasizmem trochę zajeżdżał ?

lumunus

Wtedy jeszcze nie było rasizmu. Rasizm niedawno wymyślono.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones