PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704821}

Sanatorium strachu

Villmark 2
4,7 6 532
oceny
4,7 10 1 6532
Sanatorium strachu
powrót do forum filmu Sanatorium strachu

Mroczny las? Nie tym razem

użytkownik usunięty

W sumie to nie zawiodłem się, ale czuję lekki niedosyt. Jedynka miała trafny polski tytuł, bo rzeczywiście czuć tam było mrok, tutaj jest trochę lżej, ale nadal ok. Na pewno podobało mi się miejsce akcji, wszelkie opuszczone hotele, psychiatryki itd. zawsze trafiają w mój gust. Podziemne korytarze, odrapane ściany, to wszystko prezentuje się tu dobrze.
Jeśli chodzi o aktorstwo, to jest w porządku, ale nic ponadto. Brakowało tu kogoś wyróżniającego się, nie było drugiego Jonera. Napięcia trochę jest, dwie sceny wywołały u mnie ciary, także pod tym względem też nie narzekam. Ale jest też kilka mniejszych głupotek np. facet nie potrafi wyjść z dziury o głębokości półtora metra.
Całość to takie połączenie "Wrong Turn 4" i "Session 9", choć jest dobrze, to brakowało mi tego czegoś.

ocenił(a) film na 6

Film klimatyczny od razu nasunelo mi sie skojarzenie z filmem "Session 9", pod koniec troche sie posypalo, ale generanie ok.

A nie można było po prostu przetłumaczyć poprawnie jako "Pustkowie"? No nie, "tłumacz" lub dystrybutor musiał dodać coś od siebie...
Pewnie "mrok", albo "strach" w tytule przyciągnie paru widzów więcej...

ocenił(a) film na 6

Możesz mi powiedzieć, o co dokładnie tam chodziło? Kim byli żyjący tam ludzie?

minimeczka

Nikim i to jest bzdura, założenie powinno miec choc odrobine logiki, a tutaj nie było nic. Po wojnie trafiła tam grupa matek z dziećmi, mozna przypuszczać, że niemieckimi. Na skutek eksperymentów ze szczepionkami, trochę zwichrowanymi. Po zamknieciu częśc pacjentów została i odbiło im do końca. I tyle. Najparwdopodobniej dzieci z mieszanych związkow identyfikowaly postac ojca z zamordowanym lotnikiem, byc może sugestia jego okaleczenia i ch ślepoty spowodowanej reakcja na szczepienia domknęła obraz. Tez zostały okaleczone. Najmniejsza dziewczynka mogla byc dzieckiem dzieci ich dzieci. Ostatnia scena najlepsza.

ocenił(a) film na 4

Najlepsza w tym filmie to była piosenka, już ją wziąłem do ulubionych i z przyjemnością słucham, reszta to taki byle jaki thriller, zresztą podobnie jak pierwsza część, która minimalnie była lepsza. Ellen Dorrit Petersen w tym filmie bardzo przypominała Sarah Drewno Wayne Callies ze "Skazanego Na Śmierć", bardzo podobne i te wiecznie zdziwione oczy i tak samo otwarte usta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones