PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34073}

Sanjuro - Samuraj znikąd

Tsubaki Sanjûrô
7,8 4 712
ocen
7,8 10 1 4712
7,4 5
ocen krytyków
Sanjuro Samuraj znikąd
powrót do forum filmu Sanjuro - Samuraj znikąd

9/10

użytkownik usunięty

+ :

- Toshiro Mifune (po raz kolejny pokazał klasę)
- montaż
- reżyseria
- scenariusz
- muzyka

- :

- kilka rozwiązań fabularnych nie odpowiadało mi i w kilku momentach muzyka była zbędna a było ją słychać ... pozatym dużo lepszy niż
"Straż przyboczna"

użytkownik usunięty

Czytam teraz te wasze komentarze i postanowiłem rozwinąć swój poprzedni post. "Yoimbo" był filmem bardzo dobrym , był i jest ale to też film mocny i mroczny , człowiek znikąd przybywa do miasta , skąd my to znamy ?
Natomiast "Sanjuro..." wydaje się być bardziej oryginalny niż poprzednik , tym bardziej że jest zrobiony z "przymrużeniem oka" , postacie kobiece kóre robią zazwyczaj za tło w filmach mistrza tym razem decydują o przebiegu klczuowych scen , parodia cenuzry , mozna by napisać , chodzi mi tu o scenę w której Sanjuro mówi że podpali dom , kobiety na to że to akt przemocy i tym podobne , komedia i film akcji w jednym , od Kurosawy wymaga się ciężkich i mrocznych filmów tj."Yoimbo" ale ta produkcja jest o tyle lepsza że mistrz tworzy znakomitą komedię , co prawda nie jest to fabularnie jakieś mistrzostwo ale wydaje się być to bardzo oryginalne podejście do tematu Samurajów , pozatym to kolejny film będący prapoczątkiem spaghetti westernu.Scena końcowa , pojedynek i uderzenie mieczem w klatkę piersiową przeciwnika , co to za płyn oni uzyli ? Sanjuro uderzył w puszki z piwem czy co ? :) Jak dla mnie doskonała rozrywka i dlatego też 9/10 ....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones