PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=669566}

Scena zbrodni

The Act of Killing
7,8 6 902
oceny
7,8 10 1 6902
7,7 25
ocen krytyków
Scena zbrodni
powrót do forum filmu Scena zbrodni

Nie udało mi się obejrzeć tego filmu do końca, nawet nie dlatego ze mi się nie podobał czy przesadnie zszokował. Ten dokument zbyt mocno wystawił moją cierpliwość na próbę - słuchanie dwie godziny jak prymitywne bydlęta z dumą i uśmiechem na ustach chwalą się dokonanymi przez siebie zbrodniami jest po prostu trudne. Ci ludzie swoją paplaniną doprowadzają człowieka do maksymalnej irytacji, mało inteligentni, ograniczeni i przekonani o tym ze nie robili w zasadzie nic złego - gdybym miał takiego człowieka słuchać na żywo, zatkałbym uszy, film na szczęście mogę wyłączyć, Podziwiam osoby które wytrzymały do napisów końcowych - to nie jest dokument z którego wyniesiemy cokolwiek mądrego, to nie seans który zmusi nas do refleksji, to dokument który ma za zadanie być kontrowersyjnym, i wychodzi mu to znakomicie.

Asvers

Likwidowanie politycznych przeciwników, zwłaszcza duszenie ich przy pomocy drutu, żeby było szybciej i bez krwi (której kałuże potem śmierdziały) to jedno, ale warto zwrócić uwagę na to jak mówią o gwałtach. Mogliby to jeszcze usprawiedliwić, że gwałty to też była potężna broń, sianie dodatkowego strachu wśród potencjalnych komunistów, ale pamiętam tę scenę jak siedzą sobie w grupce, część to dawni oprawcy, a część to już raczej młodsze pokolenia, ekipa filmowa itp. Jeden z katów wspomina wtedy jak to "wszystkie ładne były jego" a najlepiej jak trafiła się "czternastolatka", na co inny odpowiada "o tak, pycha" (a przynajmniej tak to przetłumaczono), a przez całą grupkę oblechów przechodzi taki afirmatywny szmer.

Jeszcze zabawne było to jak nazywają polityków złodziejami by w jakiś czas potem chwalić się jak to okradali i wymuszali pieniądze (albo sprzedaż ziemi i posiadłości) od innych, np. Chińczyków, a nawet, w dokumentalnym już ujęciu, kręcić sceny ze ściągania haraczy współcześnie (?)

600795621

Nie wiem czy przypadkiem te haracze nie były prawdziwe (?)
Po za tym oni mówią o politykach złodzieje ale sami doskonale wiedzą że sami by robili to samo (to co jeden z młodszych bohaterów). Mówią o ideałach ale tylko w teorii bo w tych samych wypowiedziach odrzucają je jako nieprawdopodobne.
Co do komunistów to wystarczy popatrzeć się na takiego Cejrowskiego, niby z cywilizowanego narodu, wykształcony, wierzący w religie pokoju a zionie nienawiścią do "komuchów" i jak by miał możliwość to by zapewne pomógł by wyczyścić świat z tych "gnid".

ocenił(a) film na 9
Asvers

Kim jesteście "wy", których ten film do żadnej refleksji nie zmusza?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones