PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=669566}

Scena zbrodni

The Act of Killing
7,8 6 913
ocen
7,8 10 1 6913
7,7 25
ocen krytyków
Scena zbrodni
powrót do forum filmu Scena zbrodni

Jesteśmy do tego zdolni? Jeśli stworzyć nam warunki i odpowiednio zindoktrynować to nie zrobimy czegoś takiego? Każdy system społeczny i religijny czyni z nas takich samych ludzi, czyż nie?

alienps

raczej nie.

alienps

Jestem pewien, że tak. W każdym z nas siedzi bestia. Wystarczy zapalić lont, byśmy nią się stali. Wiele razy patrzyłem byłym, starym już hitlerowcom w oczy. I to, co w nich zobaczyłem, tylko potwierdza moje przekonania.

ocenił(a) film na 9
alienps

Oczywiście. Dowiódł tego słynny eksperyment Zimbardo. "W gromadzie ludzi nasila się okrucieństwo,
chociaż żadna pojedyncza osoba nie jest okrutna ze swej natury" George Savile

alienps

Tak. Po poddaniu ludzi odpowiedniej indoktrynacji i w odpowiednich warunkach, tylko nieliczne jednostki są w stanie oprzeć się okrucieństwu. Dobrze o tym pamiętać nie po to by usprawiedliwiać oprawców, ale by samemu być bardziej wyczulonym na tym punkcie i by łatwiej temu zapobiegać.

ocenił(a) film na 5
alienps

Ktoś tworzy takie mordercze warunki, ktoś świetnie się czuje jako człowiek władzy. Naszym komuchom się, niestety, upiekło, "pięknie" przekręcili się z Układu Warszawskiego w Unię Europejską. Komunizm jest największym złem na świecie, ale są inne metody niż unicestwianie poszczególnych ludzi. Wszak zło rodzi zło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones