PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697953}
5,5 10 801
ocen
5,5 10 1 10801
Scenariusz na miłość
powrót do forum filmu Scenariusz na miłość

Chociaż dopiero wtedy, kiedy zrozumiałam, że to nie jest żadna komedia romantyczna, ale ciepły, mądry, lekko ironiczny film o znajdowaniu swojego miejsca na ziemi.

Amalaya

A właśnie miałam zapytać czy to dobry romkom. Czyli co, komedia typu "haha" to nie jest? A dialogi chociaż dowcipne? Chciałabym właśnie iść na coś lekkiego, śmiesznego ale nie wulgarnego. I nie chcę dramatu/ uśmiechu przez łzy blabla. Czy powinnam iść na ten film? ;)

bubble_factory

*trochę zamotałam, mam nadzieję że ktoś domyśli się o co mi chodzi

bubble_factory

dramatu nie ma w ogóle, chyba że liczyć refleksje głównego bohatera na temat bycia ojcem. A co jest dowcipne? To chyba subiektywne. Ja już jestem w tym wieku, że nie śmieszą mnie żarty w stylu, ktoś na kogoś narzygał itp. Dlatego doceniam ten film. Wulgaryzmów zero.

Amalaya

Właśnie o to mi chodziło.:) Dzięki.
ps dowcipne dialogi w sensie hm, celne puenty? takie że się reaguje półuśmiechem a nie "buahahahah".

bubble_factory

uśmiechu jest sporo, wybuchów śmiechu mniej. Sporo refleksji. Ja wyszłam zachwycona. Ale recenzja subiektywną rzeczą jest. W końcu są tacy, co lubią polskie komedie współczesne:)

Amalaya

wydawało mi się, że miał tutaj bardzo dobre oceny parę tygodni temu, a teraz widzę 5,9 :| to jak to z nim jest?

tolerancja91

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. I od wieku:) Jednych śmieszy to innych co innego. Do tego dochodzą jeszcze oczekiwania. Jeśli myślimy, że to coś innego a dostajemy innego, pewnie czujemy się rozczarowani

Amalaya

hmm.... dobra, mam 23 lata, podchodzę do życia z pewną dozą ironii, nie tracąc przy tym nadziei na poznanie ludzi, którzy nadawaliby na tych samych falach co ja... komedie romantyczne z Hugh Grantem nie są mi obce

Prawdę mówiąc lubię większość komedii romantycznych sprzed powiedzmy 10 lat w dół, gdy jeszcze robiono je z sensem i polotem (chodzi mi o to, że bliżej mi do komedii z Julią Roberts, czy świątecznych ala Holiday, To właśnie miłość aniżeli do filmików z Katherine Heigl czy Jennifer Aniston.

Jaka diagnoza? :D

tolerancja91

wiesz co, ja jestem trochę starsza i podstawową różnicą jest to, że ja uparcie uważam, że to nie jest komedia romantyczna, slogan nadużywany w filmach na potęgę. Dla mnie to ciepły film o tym, że miejsce na świecie można znaleźć w najmniej spodziewanych miejscach. Genialne aktorstwo i świetny scenariusz. Ale jak powtarzam, recenzja rzeczą subiektywną

tolerancja91

a że stara jestem to dodam: komedie romantyczne z Heigl i Aniston to lipa

Amalaya

ok, dzięki dziewczyny, dokładnie o to mi chodzi... nie mówię, że to komedia romantyczna, ale już widzę, że próbuje się go w ten sposób promować (podobnie jak wspomniane filmy)

dokładnie o tym mówię, lipa straszne

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

Holiday czy To wlasnie milosc kocham, ale zarowno Katherine Heigl czy Jennifer Aniston mialy przyjemne nie w pelni romantyczne komedie, polecam Och, zycie i Marley i ja

Amalaya

i tak mi się teraz skojarzyło, że sporo ostatnio się robi filmów, które z pozoru wydawać by się mogły komediami romantycznymi, podczas gdy bliżej im do dramatów, takich po których człowiek się zastanawia dłużej, np. Jeden dzień, czy Czas na miłość (dobre filmy, swoją drogą)

tolerancja91

dokładnie. Scenariusz to może nie jest aż tak poważny jak czas na miłość, ale swój klimat ma. Ale jak nazwiesz coś komedią romantyczną, to od razu więcej osób pójdzie w przeróżnym wieku. Od młodego do starszego.

ocenił(a) film na 7
tolerancja91

Amalaya ma rację - tego filmu nie można nazwać komedią romantyczną. Akurat kwestia romansu jest tutaj na drugim... albo i na trzecim planie, bardzo delikatnie poruszana. Nie to jest tematem. Dla mnie to po prostu film o skrawkach życia, o decyzjach, wzlotach, upadkach, taki, o - ku pokrzepieniu serca na wieczór :)

Amadzia

to w takim razie na pewno go obejrzę, bo własnie takie filmy lubię :)

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

Film godny polecenia i zupelnie nie rozumiem tak niskiej oceny.Ja sie na seansie dobrze bawilam

ocenił(a) film na 7
lila_2603

Zgadzam się z wami. Ma u mnie zasłużone 7 punktów.
Miły, relaksujący i taki "na poziomie". Zabawny, ale nie w irytująco głupawy sposób. Na moje oko postacie są ciekawe i dobrze zagrane. No i do tego scenariusz, będący, jak dla mnie, całkiem świeżym i pomysłowy. Nie powiem, film zaskoczył mnie w paru momentach, a o to, jak sami wiecie, w tego typu dziełach naprawdę ciężko. :)
Zdecydowanie polecam :)

ocenił(a) film na 8
monika22_12

podobnie go odebralam- swietny, polecam:)

ocenił(a) film na 8
Amalaya

bardzo ładnie i trafnie to ujęłaś "Dla mnie to ciepły film o tym, że miejsce na świecie można znaleźć w najmniej spodziewanych miejscach. Genialne aktorstwo i świetny scenariusz."- tak samo go odebralam- cieply, świetny film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones