PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=717691}

Scooby-Doo!

Scoob!
6,1 6 697
ocen
6,1 10 1 6697
Scooby Doo
powrót do forum filmu Scooby-Doo!

Bardzo czekałem na ten film i ubolewałem, że nie będzie mi dane zobaczyć go w kinie. Tym bardziej mnie boli, że polski oddział Warner pokpił sobie sprawę i nie dość, że nie przygotował premiery u nas, to nawet nie wydał żadnego choćby półoficjalnego komunikatu w tej sprawie. Ale film w USA wyszedł i jest... silnie rozczarowujący.

Choć animacja wygląda fajnie, projekty bohaterów cieszą oko, a oryginalnemu dubbingowi nie można nic zarzucić (chociaż dla polskiego widza, przyzwyczajonego do Ryszarda Olesińskiego, ta inkarnacja Scooby'ego może być pewnego rodzaju szokiem), to fabularnie jest to tytuł mocno chybiony.

Zamiast jakiejkolwiek zagadki dostajemy tu skrajnie schematyczną historyjkę superbohaterską z idiotycznym motywami antycznego artefaktu, portali międzywymiarowych i gigantycznych potworów, a sama Brygada Detektywów zepchnięta zostaje na dalszy plan. Bowiem prym wiedzie tu Błękitny sokół i jego utarczki z Dickiem Dasterdlym (ten od Odlotowych wyścigów), wokół których Warner wymarzył sobie stworzenie uniwersum Hanna Barbera. Odniesień do samej marki znajdziemy w filmie odstręczająco dużo i przez cały seans słychać z tyłu głowy jak twórcy mamroczą "zoba, jak zręcznie ci teasujemy nasze uniwersum, te postaci powrócą, no popatrz, jacy jesteśmy sprytni, o, a to nawiązanie przegapiłeś, aaa, no i co teraz? kto jest głupi?". Zaprawdę, dziwne to doświadczenie. Seans samego filmu spokojnie można sobie darować.

Polecam natomiast zapoznać się z moją wideo-recenzją:
https://youtu.be/yiTAeXllU2g

pozdro599

użytkownik usunięty
Maciej_Karwowski

Czy oglądałeś ten film w polskiej wersji językowej i jeśli tak to gdzie?

ocenił(a) film na 4

tak jak napisałem na początku wpisu - polskiej dystrybucji póki co nie ma, co też oznacza, że nigdzie nie dostaniesz wersji z polskim dubbingiem. coś czuję, że u nas ten film trafi na vod dopiero przy premierze na nośnikach za kilka tygodni.

użytkownik usunięty
Maciej_Karwowski

Ok. zresztą jest wersja z napisami, ale tragicznymi których nie polecam.

ocenił(a) film na 4
Maciej_Karwowski

Zgadzam się że film rozczarowuje. W czasie kiedy robięą te wszystkie animacje 3d i technika poszła do przodu ten film wygląda jakby był zrobiony 10 lat temu albo więcej szczególnie chodzi mi o fakturę ubrań a raczej jej rak. Ok może to szczegóły których się czepiam, ale niestety wielki zawód. Dzieciakom może sie spodoba ale starym fanom którzy chcieli na chwilę wrócić do amtego świata raczej nie. Słaby scenariusz, beznadziejna akcja z Simonem Cowelem. Szkoda na to czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones