PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808132}
6,8 32 256
ocen
6,8 10 1 32256
5,7 23
oceny krytyków
Searching
powrót do forum filmu Searching

Fantastyczny film, naprawdę trzyma w napięciu. Oglądałam i nie mogłam się nadziwić jak ciekawa jest fabuła. Gorąco polecam.

Czy ktoś zna podobne filmy tego rodzaju?

ocenił(a) film na 7
xxmgielkaxx

Jeżeli chodzi o formę to mi przypomina kiepski horror "Cybernalural" z 2014. Chociaż tego filmu jeszcze nie widziałem.

ocenił(a) film na 8
Dude_

Zupełnie inny film, tylko forma podbna

ocenił(a) film na 7
Ashganka

Dlatego napisałem że firma podobna.

użytkownik usunięty
Dude_

A jest jakiś wakat w tej firmie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

xxmgielkaxx

"WIĘŹ" (Brudne pieniądze) braci Wachowskich,
"GDZIE LEŻY PRAWDA" Atoma Egoyana ,
"PODRÓŻ FELICJI" Atoma Egoyana ,
"MALICE" z Nicole Kidman i Alekiem Baldwinem ,
"MARTWA CISZA" z Nicole Kidman i Alekiem Baldwinem
"FEMME FATALE" Briana De Palmy ,
"PIĘTNO" Roberta Bentona ,
"NOTATKI O SKANDALU" Richarda Eyre'a ,
"OSTATNIE UWIEDZENIE" z Lindą Fiorentino ,
"KRWAWY ROMEO" z Gary Oldmanem ,
"PROSTY PLAN" Sama Raimi ,
...

AutorAutor

Dzieki fajna lista

Odette_Ode

:-)
https://vimeo.com/126757480

ocenił(a) film na 9
AutorAutor

Sorry, we couldn’t find that page

maniek_113

Już usunęli.

ocenił(a) film na 8
xxmgielkaxx

generalnie to chyba pierwszy taki film gdzie niemal calosc akcji jest pokazywana na ekranie komputera czy telefonu. Film super. Troche koncowka mnie rozczarowala, mogla byc bardziej dramatyczna, ale coz.

ocenił(a) film na 8
dabram17

Unfriended był bodaże cały przedstawiony na ekranie komputera. Szkoda tylko, że to dno totalne, więc nie polecam.

nevellie

Unfriended: Dark Web był w podobnym klimacie. Akcja też toczy się na ekranie komputera przez 99% filmu z dobrą końcówka i ciekawym pomysłem na zrobienie filmu.
wygląda, że coraz więcej osób będzie się brało za tworzenie filmów z ekranem komputera i portalami społecznościowymi w rolach głównych. Kosztuje to o wiele taniej niż tradycyjne filmy, a kto wie może uda się komuś zrobić fajny film. Dla mnie Unfriended: Dark Web pokazał że można.

dabram17

Cybernatural był wcześniej.

ocenił(a) film na 7
dabram17

Sądzę, że się mylisz i bardzo wiele filmów było przed tym w takim stylu, ale przeszło niezauważonych. Kino niszowe.

Przypominam, że 99% filmów ostatnich 20 lat to kopia starszego filmu lub zlepek pomysłów starszych filmów.
Właściwie tak dużo powstało filmów od 1900 do 2000 roku, że już mega rzadkością jest film z nowym pomysłem.
Ludzie, którzy mają za sobą minimum 8-12 tys. filmów odczuwają głównie deja vu.
A są ludzie, którzy widzieli nawet 25 tys. filmów.

ocenił(a) film na 7
xxmgielkaxx

"The Den" 2013
Jeśli lubisz thrillery to ten film jest jeszcze lepszy. Po seansie będziesz wstrząśnięta, gwarantuje Ci to.

ocenił(a) film na 7
xxmgielkaxx

Oriol Paulo, ten reżyser przyszedł mi na myśl, gdy skończylam oglądać ten film. Chodzi mi głównie o zwroty akcji i klimat, śledztwo, które się przyjemnie obserwuje. Chociaż jego "contratiempo" i "trup" dla mnie lepsze, mogą Ci się spodobać.

xxmgielkaxx

Niepoczytalna z Claire Foy. Film trzyma w napięciu. Smaczku dodaje fakt, że w całości kręcony był smartfonem.

xxmgielkaxx

'Megan is missing' powinien Ci sie spodobać :)

ocenił(a) film na 10
handlarzduszxx

Ogladalam, SWIETNY!:)

ocenił(a) film na 7
xxmgielkaxx

W podobnej formie jest zrobiony "Link Do Zbrodni", ale czy Ci się spodoba to już nie wiem.

xxmgielkaxx

Kilka tytułów już napisali inni, ale pomyślałam, że zrobię większą listę filmów wykorzystujących takie środki przekazu jak Searching:
- Megan is Missing: Megan zostaje porwana a jej najlepsza przyjaciółka próbuje ją odszukać.
- Ratter: film z Ashley Benson. Dziewczyna zrywa z chłopakiem i zamieszkuje sama w mieszkaniu. Niedługo później otrzymuje dziwne przesyłki, telefony a ma być tylko gorzej.
- Unfriended: grupka przyjaciół rozmawia na skypie kiedy dołącza do ich rozmowy tajemnicza osoba. (Powstała kontynuacja, Unfriended: Dark Web, jednak nie kontynuuje ona losów tych samych bohaterów).
- Link do zbrodni: akurat nie oglądałam, ale grają tam Elijah Wood i Sasha Grey.
- The Den - studentka bada zachowanie osób w sieci na stronie z kamerkami internetowymi. Pewnego dnia widzi czyjeś morderstwo.
- Cyberbully - ciekawy film z Maisie Williams, zgłębiający problem hejtowania innych w internecie.
Na chwilę obecną to tyle, ale pewnie coś by się jeszcze znalazło. Większość filmów tego typu to horrory i to straszące realnymi zagrożeniami (po The Den zaczęłam zaklejać kamerkę w laptopie).

matsurika

ostro w glowie masz o tym zaklejaniu kamerki hehehe

gargulec_filmaniak

Różnie bywa w życiu.

ocenił(a) film na 8
gargulec_filmaniak

W tych czasach to raczej większość osób zakleja kamerki.

gargulec_filmaniak

To raczej standard i aż dziwne, że o tym nie wiesz.

ocenił(a) film na 7
xxmgielkaxx

https://m.filmweb.pl/film/Winni-2018-786080

ocenił(a) film na 8
xxmgielkaxx

Friend Request !!

ocenił(a) film na 7
xxmgielkaxx

Gdzie jestes amando i labirynt

ocenił(a) film na 7
xxmgielkaxx

Mi bardzo przypomina "Gone Girl"

xxmgielkaxx

Moim zdaniem ten film angażuje w bardzo podobny sposób do "Połączenie" z Halle Berry i "Pogrzebany" z Ryanem Reynoldsem.

ocenił(a) film na 8
xxmgielkaxx

Tak jak już wcześniej wspomniała jakaś użytkowniczka "Cyberszantaż", naprawdę dobra i ciekawa produkcja.

xxmgielkaxx

Stawiasz ten film na równi z najlepszymi z gatunku thrillerów, takimi jak Milczenie Owiec, Podziemny Krąg, Siedem czy Wyspa Tajemnic? Serio? Ja nawet dla wymienionych klasyków nie dałem oceny 10. Uważasz, że ten średniak z beznadziejną końcówką jest arcydziełem kinematografii?

ocenił(a) film na 5
perun_6

Dokladnie, ten film to jedynie orginalny pomysł, smialo mogli by go zrobic studenci filmowki. Ani zdjecia, ani dialogi wybitne. Zwykły przecietniak. Jest tyle wspanialych filmow, miedzyinnymi te ktore wymieniles. Ktos tu chyba ma dużo kinematografii do nadrobienia skoro daje temu dziełu 10*.

ocenił(a) film na 9
Cezarygon

Bardzo wszystkim dziękuje za podanie tylu tytułów filmów . Niestety chyba wszystkie, które podaliście  już  oglądałam i również mi się podobały, mniej lub bardziej ale ”Searching” jest wyjątkowy - naprawdę rewelacyjny film. Jakby jeszcze ktoś coś podobnego widział niech piszę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones