PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=379766}

Sekret jej oczu

El secreto de sus ojos
7,2 26 532
oceny
7,2 10 1 26532
6,2 4
oceny krytyków
Sekret jej oczu
powrót do forum filmu Sekret jej oczu

Kapitalny

ocenił(a) film na 9

Dla mnie jest tu wszystko, i to przedstawione ze świetnym wyczuciem, idealnie skomponowane: Zbrodnia, zagadka, powolne rozwikłanie tajemnicy. Ludzie dobrzy i źli, perfidni i wyrachowani oraz ofiarni i oddani, mimo że nie pozbawieni wad. Wielka miłość (miłości), która niejedno ma oblicze. Zemsta i kara, dążenie do sprawiedliwości, wiara w nią i walka o nią, a jednocześnie świadomość, że świat wcale taki sprawiedliwy nie jest i trzeba z tym żyć. Te momenty, których każdy w życiu żałuje albo będzie żałował, że nie zadziałał, że czegoś nie zrobił, choć mógł, bo nie starczyło albo odwagi, albo nie uświadamiał sobie czegoś, co teraz jest dla niego oczywiste. Wiele życiowości i uczucia. Odniesienia do klimatów politycznych danej epoki i próba rozliczenia przeszłości (narodu?). Prawdziwa, dozgonna przyjaźń, która niejedno wybacza, choć wydaje się, że czasem nie powinna. To, że niektóre wady ludzkie są niewybaczalne, a z innymi idzie żyć (choć nie jest to proste). Bardzo fajne smaczki w osobowościach postaci, ich poczuciu humoru. Dobra gra – mimika, spojrzenia, drobne szczegóły, które nienachalnie coś pokazują. Nieprzewidywalne zakończenie. I to coś, co sprawia, że człowiek czuje się dobrze, wychodząc z kina, choć nie potrafi do końca sprecyzować, co dokładnie – może nie wesołość, ale pozytywna, mobilizująca zaduma. Taka, która działa jak bodziec do tego, żeby kiedyś, na stare lata, można było powiedzieć o sobie: jednak tak do końca wszystkiego nie spieprzyłem.

ocenił(a) film na 10
ragemnin

No właśnie, dokładnie tak samo myślę o tym filmie, z wyjątkiem ostatniego zdania (postu, nie filmu), którego nie rozumiem.
W tym filmie jest wszystko i to genialnie zrealizowane, a w dodatku - co się zdarza w filmach bardzo rzadko - doprowadzone do końca, rozwikłane, wyjaśnione, postawiona kropka nad i! Po takim filmie wychodzi się z kina z wiarą w KINO :) Nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałam tak totalnie świetny film... Na pewno "Wszystko o mojej matce", ale potem...?

ocenił(a) film na 9
potasznia

W ostatnim zdaniu chodziło mi o to, że uwzględniając ten film i niektóre elementy przekładając na własne życie (nie popełniając np. takiego błędu jak główny bohater), można mniej w przyszłości żałować. Po jego obejrzeniu od razu myślałem, czego komuś kiedyś nie powiedziałem, a mogłem albo wręcz powinienem. I o tym, czego aktualnie powinienem dopilnować w relacjach międzyludzkich.

ocenił(a) film na 10
ragemnin

dziękuję, już rozumiem :)

ocenił(a) film na 10
potasznia

Film doskonały to także "Moskwa nie wierzy łzom" - obejrzałam nie tak dawno po raz. pierwszy 10/10!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones