PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=347021}
7,2 670
ocen
7,2 10 1 670
7,6 5
ocen krytyków
Sekretne światło
powrót do forum filmu Sekretne światło
ocenił(a) film na 10
gregory666

wydaje mi sie niesprawiedliwe wartościowanie tego filmu po kątem jego śmieszności, bo po prostu to nie jest komedia romantyczna!
Nie ma sie z czego smiac, nie z powodu kiepskich dowcipów, ale dlatego ze film utrzymany jest w innej konwencji.

Nie sadze rowniez zeby intencja tworcow zawierala sie jedynie we wspolczuciu dla glownej bohaterki, chodzi tu raczej o złozonosc ludzkich zachowan w obliczu tragedii, stosunek do cierpienia i przebaczenia (stad katolicyzm ukazany w filmie, i proba odpowiedzi czy religia moze byc forma ukojenia czy ucieczki),konsekwencje blednych decyzji (okup), problemy z wyrazaniem uczuc (mechanik samochodowy) az po ich zubozenie (majace swoje zrodla rowniez w dziecinstwie, relacjach z ojcem glowenj bohaterki) czy dostosowywanie sie do zycia w nowych mniejszych spolecznosciach.

Filmy Chang-dong Lee nie sa proste, ich sila tkwi w duzej mierze wlasnie w doskonalym aktorstwie, Do-yeon Jeon odtworczyni glownej roli poradzila sobie znakomicie.

kickic

wspomnialem o komedii rom. bo tutaj nawet zostalo by zatwierdzone ze to jest horror [plakat tez nie jestt z tego filmu]

ok nie ogladalem niczego przedtem tego rezysera wiec nie wiem jakim on kierunkiem idzie czy caly czas kreci cos w tym stylu

moze najwiekszy moim problem to glowna aktorka i jej mimika twarzy ale komus sie podobala za to mi nie

gregory666

To byli protestanci, a nie katolicy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones