PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98586}

Sekretne okno

Secret Window
7,1 245 071
ocen
7,1 10 1 245071
5,9 20
ocen krytyków
Sekretne okno
powrót do forum filmu Sekretne okno

Na jedno kopyto

ocenił(a) film na 5

Stephen King nie jest w najlepszej formie, ale mimo to i tak ludzie masowo kręcą filmy na podstawie jego twórczości. "Sekretne okno" jest kolejnym przedstawicielem schematycznej historii, robieniu czegoś na maksymalną komerchę, bez pomysłu.

[--SPOILER--] Sam film jest słabo zrealizowany. Chciano w zupełności stworzyć "Lśnienie 2", ale tak by nie od razu domyślono, że to zrzynka na całego. To się zupełnie nie udało, bo rozwiązanie tajemnicy przewidziałem już po około 30 minutach. Sama akcja nudziła mnie niebotycznie, napięcia nie uświadczyłem (zamiast się bać to ziewałem), a realizacja głównego założenia (czyli narastającego szaleństwa bohatera) wołała o pomstę do nieba. Czarę goryczy przelało fatalne zakończenie, nakręcone jakby przez amatorów i przypominające tanie horrory (choćby np. panienka która zamiast krzyczeć "Uciekaj to pułapka!", leżała sobie spokojnie na ziemi i patrzyła na dalszy rozwój akcji).[--KONIEC SPOILERA--]

Chociaż w sumie zakończenie niczego nie zepsuło (bo nie miało czego), tylko jest kolejnym minusem "Sekretnego okna". Film jest po prostu kolejnym z niezliczonych thrillerów, których trudno odróżnić od siebie. Po stronie zalet mogę dopisać niezłego Deppa, zdjęcia w ładnych plenerach no i fakt, że tę powtarzalną bajeczkę nienajgorzej się ogląda. Dlatego film z rangi 'słaby' awansuje na 'przeciętny' i taką wystawiam mu ocenę - pięć (5) oczek. Skąd tak wysoka średnia na FilmWebie? Akurat w tym przypadku to wiem. Obecność Johnny'ego Deppa zaowocowała nader częstymi dziesiątkami ze strony rozwrzeszczanych fanek :))

PS. Właśnie skończyłem oglądać ten film. Jest piątek, na termometrze 32 stopni - czyli taka produkcja na upalne popołudnie, jak nie masz co robić...

ocenił(a) film na 4
Freeman47

nie sposób się nie zgodzić, film był słaby natomiast Kinga będę bronił i nie boje się Twojego "spółobrotu".
[spoiler] King jest świetnym pisarzem, to że ktoś zrobił film w którym już w 30 minucie można wywnioskować jakie będzie zakończenie (właściwie już na początku filmu o tym pomyślałem gdy "głos" mówił mu żeby nie zawracał itd.) jeszcze o niczym nie świadczy. Polecam zajrzeć do literatury, King jeszcze niejednego niedowiarka zaskoczy:)

ocenił(a) film na 5
WhiteNigga

Ekhem.... Chodziło mi oczywiście o film, nie o pana Kinga. To że jest on pisarzem wybitnym, w to nikt nie powinien mieć cienia wątpliwości. Ma jednak w u siebie parę tworów, które trudna nazwać udanym - jak kazdy. Jednym z nich jest właśnie "Sekretne okno". Film jednak jest jeszcze słabszy.

Szkoda, że tak cienko filmy ostatnio przędą tego typu. Zawiodłem się na "Numerze 23", nie zaskoczyła mnie "Tożsamość". Ech, chyba już nie doczekamy się kolejnego "Lśnienia" czy "Podziemnego kręgu" :(((

użytkownik usunięty
Freeman47

Zdecydowanie się zgadzam!!

ocenił(a) film na 6

Niestety, również muszę się zgodzić.. Banał. Zbyt dużo tego typu filmów i wykorzystania w nich motywu psychozy głównego bohatera ( "wyspa tajemnic" czy " tożsamość"). Pozytywna natomiast rola Deppa, który zawsze jest niezawodny.

ocenił(a) film na 5
oldie

"Wyspa tajemnic" - oj tak jej historia też była zbyt przewidywalna, a zakończenie alsolutnie mnie nie zaskoczyło. Szczęście jednak w tym, że Martin Scorsese zadbał o odpowiedni mroczny klimat, nastrój i wyraziste postacie. Dlatego braki fabularne są tam mniej odczuwalne, co nie zmienia faktu, że i tam zakończenie przewiduje się zbyt szybko (wszystko jest jasne gdzieś po około godzinie).

ocenił(a) film na 5
Freeman47

W zupełności się zgadzam z tym co zostało napisane powyżej. Powoli odechciewa mi się już sięgać po mój ulubiony gatunek filmowy jakim jest thriller, ponieważ jeszcze przed sprawdzeniem filmu zastanawiam się czy aby reżyser nie zechce "zaskoczyć mnie" chorobą psychiczną bohatera. Swoją drogą ciekawi mnie jaki film był swego rodzaju przełomem, który zaszokował widza właśnie takim rozwiązaniem jako pierwszy. "Podziemny Krąg" czy może trzeba szukać zdecydowanie wcześniej?

użytkownik usunięty
bakan89

Zdecydowanie - może nie do końca to tak samo, ale myślę, że co najmniej Psychoza -chociaż tam to nie do końca to samo, ale mam kilka filmów wcześniejszych na oku, które mogą to przedstawiać.

ocenił(a) film na 5
bakan89

Zdecydowanie tak. "Psychoza" Hitchcocka to był chyba pierwszy film z takim właśnie twisterem fabularnym na końcu. Jeśli to nie pierwszy przypadek w historii, to na pewno pierwszy znany film, który zakręcił widzami.

ocenił(a) film na 5
Freeman47

Ja nie bardzo rozumiem po co w tym wątku wymienia się ,,Podziemny krąg"?
Jakkolwiek ,,Sekretne okno" to bardzo średnie kino to sankcji <wg prozy Kinga> całkowicie nie odmawiam bo miejscami atmosferę stosowną posiada.Myślę, że mamy też do czynienia albo z błędem obsadowym(bo czuję zamiana ról Deepa z Torturro filmowi wyszłaby na dobre) albo zwyczajnym skokiem na kasę( Deep w drugoplanowym zadaniu aktorskim mógłby tych wszystkich pań do kina tak nie przyciągnąć). A tak jest średnio.
Good night, and good luck, esforty.
5/10

ocenił(a) film na 5
Freeman47

strasznie mnie rozczarował, głównie ze względu na taką wysoką średnią na FW, spodziewałam się super filmu, a tu 5/10. Poza tym mogę w całości potwierdzić Twoje odczucia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones