PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=701}

Sekrety i kłamstwa

Secrets & Lies
7,7 9 512
ocen
7,7 10 1 9512
7,8 15
ocen krytyków
Sekrety i kłamstwa
powrót do forum filmu Sekrety i kłamstwa

Zastanawiam sie skad taka wysoka ocena tego filmu. Moze zly nie jest ale jak dla mnie zadna rewelacja. Przydlugawe sceny, czesto dluuugie milczenie aktorow podczas dialogow, przy ktorych mozna usnac. Scenariusz bardziej pasowalby bardziej do sztuki teatralnej.Tematyka tez nie jakas wielce dramatyczna. Takie rzeczy obecnie sa na porzadku dziennym, tyle ze w dzisiejszych czasach ludzie nie robia juz z tego takich wielkich tajemnic. Moze pasuje to do mentlnosci anglikow. Poza tym gdyby ta sytuacja dziala sie naprawde Hortense napewno odechcialoby sie rozmawiac ze swoja matka po tym jak potraktowala ja przy pierwszej rozmowie telefonicznej. Widzialem o wiele ambitneijsze dramaty, ktore nie byly az tak wychwalone. Nie sugerujcie sie ocena.

ocenił(a) film na 10
Lateralis

O jej, co Ty mówisz.
Właśnie – niestety – dopiero teraz obejrzałam ten film. Piękny, zwyczajny, zachwycający. Właśnie o rzeczach, które się dzieją na porządku dziennym – ludzie kłamią i oszukują, i siebie, i innych. I po co? Tak można tylko ranić ... A przecież ludzie tak na prawdę są dobrzy. Wystarczy odrobina zrozumienia dla drugiego człowieka.
Ależ mnie ten film nawiedził :)

Polecam! Mądry, prosty, cudowny obraz ...

ocenił(a) film na 8
Lateralis

Zgadzam się, że pasuje do mentalności Anglików, ale jeżeli odnieść Cintie do Polek w jej wieku, zakładam 40/50 lat, to zapewne też ukrywają niechciane dzieci.
Uważam, że ten temat jest dla kobiety-matki ciążący i trudny.
Wydaje mi się, że Hortense zachowała się bardzo dojrzale, bo niby czego miała oczekiwać od kobiety, która porzuciła ją (strzelam) 30 lat temu.
Twoje minusy są dla mnie plusami.
Kino opowiadające o codzienności nie dość, że pozwala spojrzeć na swoje życie z perspektywy obserwatora, to jeszcze powinno być dla nas pouczające.

ocenił(a) film na 4
Lateralis

Zgadzam się, prosta historia którą można było opowiedzieć krócej :)

ocenił(a) film na 9
cardigan

Mike świadomie buduje film w taki sposób ze na początku wszystko się przeciąga, taki ma styl, a później nagle jest uderzenie. To początkowe rozwleczenie to zabieg celowy mający na celu wprowadzić widza w codzienność bohaterów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones