PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112036}
6,5 31 980
ocen
6,5 10 1 31980
6,2 4
oceny krytyków
Serce nie sługa
powrót do forum filmu Serce nie sługa

Tak czytam tutejsze komentarze i stwierdzam, że wiele osób nie może się pogodzić z zakończeniem. Tymczasem mi osobiście podobało się ono bardzo. Na dodatek wcale nie uważam, aby było to zakończenie smutne. Z twarzy obojgu głównych bohaterów w puentującej scenie bynajmniej smutku nie widziałem. O wiele bardziej dostrzegłem pamięć, nostalgię i radość ze wspólnie przeżytych chwil. Coś na styl: "Było pięknie. Wiele się od siebie nauczyliśmy. Spędziliśmy ze sobą ogromną ilość cudownych chwil. Nie udało się? Trudno! Trzeba żyć dalej. Ale w każdym bądź razie warto było!"

ocenił(a) film na 7
filip_ek

Zgadzam się, że to zakończenie pasowało. Ale jednak zostaje jakiś niedosyt... Chociaż z drugiej strony wszyscy przyzwyczajeni jesteśmy do szczęśliwych zakończeń, a tu takiego nie dostajemy, i to odróżnia ten film od setek innych o podobnej tematyce. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
filip_ek

zagdzam się. czasem róznica wieku jest nie do ominięcia. ona- chociaż piękna i duchem młoda czuła się już matką, niemając dziecka, którego bardzo pragnęła, on kochał ją nad życie, gotowy był dac jej to o czym marzyła, jednak nie dorósł do roli ojca, oboje o tym wiedzieli. film skończył się dobrze, inaczej nie mógł się skończyć. pokazanie jego dziecinności w filmie, to jak po sobie nie sprzątał albo nie szukał pracy czy gral całymi dniami w nintendo, pokazać miało że nie dokońca żyli na tym samym poziomie. ona była już dojrzała, on jeszcze nie, choć bardzo chciał. zakończenie pokazuje tęknotę do pięknych chwil, ale też zrozumienie, że nie mogą być razem. bo czasami miłość to nie wszystko.

ocenił(a) film na 10
filip_ek

Ale rezygnować z takiej miłości tylko przez róznicę wieku??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones