PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791875}
6,1 16 648
ocen
6,1 10 1 16648
2,3 3
oceny krytyków
Serce nie sługa
powrót do forum filmu Serce nie sługa

Szłam na ten film z nastawieniem, że czasami trzeba zobaczyć prawdziwą szmirę, żeby potem docenić dobrą produkcję. Szłam na komedię romantyczną, na dodatek polską (!). Miał to być film lekki, niewymagający, przewidywalny, nieco nudnawy. Spodziewałam się oklepanego schematu "on i ona są zupełnie różni, nie lgną do siebie, ale w pewnym momencie się zauważają, zakochują, mimo przeciwności losu walczą o swoją miłość i żyją długo i szczęśliwie" i niezbyt lotnych żartów. I do pewnego momentu wszystko się zgadza. Jednak w jakiejś 80 minucie obrót o 180 stopni. Czuję się, jakby ktoś zgwałcił moje oczekiwania wobec tego filmu. To tak, jakby zaprosić na film familijny, a ostatnie 15 minut okazało się horrorem. Ta "polska komedia romantyczna" wydarła ze mnie emocje, które miały sobie smacznie spać.
Polecam tym, którzy lubią takie zaskoczenia. Tym, którzy spodziewają się komedii typu "miłość na wybiegu" czy "dlaczego nie" nie polecam, bo to nie jest film z uniwersalnym happy endem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones