PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35148}

Serce to samotny myśliwy

The Heart Is a Lonely Hunter
7,9 646
ocen
7,9 10 1 646
Serce to samotny myśliwy
powrót do forum filmu Serce to samotny myśliwy

Wspaniały film, bardzo gorzki i niezwykle realistyczny w portretowaniu różnych rodzajów wyobcowania i samotności. Podążając za powieścią, film skupia się na uczuciach ludzi i właśnie emocji, także tych najgłębiej skrywanych, jest tu najwięcej. Bardzo dobra rola Alana Arkina. Wrażliwcom "... Lonely Hunter" spodoba się na pewno - koniecznie powinni obejrzeć ten film.

ocenił(a) film na 5
J__van_den_V_

książka rzeczywiście genialna, natomiast adaptacja... jak na adaptację to strasznie odbiega od pierwowzoru. moim zdaniem absolutnie nie oddaje klimatu książki. nie czuje się tego upału, kurzu i ubóstwa wokół. bohaterowie też mocno spłaszczeni. gra aktorska straszna. emocje pokazane w sposób bardzo dosłowny i naiwny. podobała mi się jedynie kreacja aktorki grającej portię. wielbicielom książki odradzam ten film, tylko was zirytuje.

ocenił(a) film na 9
TrollBobic

Z całym szacunkiem (dla wspaniałej książki i zdania Przedmówczyni) - nie mogę podzielić tej opinii. Być może adaptacja nie jest wiernopoddańcza, ale zachowuje ducha powieści. A jako odrębnemu dziełu filmowemu - nie mam jej do zarzucenia w zasadzie niczego istotnego.

ocenił(a) film na 10
J__van_den_V_

Czytałam książkę już jakiś czas temu, kontury trochę się rozmyły, i może dzięki temu oglądało się znakomicie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones