PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473301}
6,4 431
ocen
6,4 10 1 431

Shōjo Tsubaki
powrót do forum filmu Shōjo Tsubaki

Pod pozorem anime przemycane są treści, które moim skromnym zdaniem rozkładają na łopatki przeintelektualizowany Teoremat Passoliniego. Tak się przypadkiem złożyło, że obejrzałem go w tym samym czasie. Nie będzie wielkim spoilerem jeśli powiem, że oba filmy łączy zakończenie - krzyk rozpaczy.
Forma może niektórych razić, ale jeśli się wie czego się spodziewać po różnych ecchi i hentaiach, mogę zapewnić że tutaj obrazy nie mają na celu wywoływania taniego szoku, lecz oddziaływują na emocje na dużo głębszym poziomie. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że prowadzą do arystotelesowskiego katharsis.

oider

Ja bym też dodała że historia ta ma pewne przekazy aby np. nie ufać obcym jak Midori na początku filmu kiedy sprzedawała kwiaty to odezwał się do niej ten właściciel cyrku który był dla niej oczywiście miły a kiedy matka jej zmarła to ona niestety poszła do niego aby się nią opiekował a nie wiedziała że on był wilkiem w owczej skórze istnym potworem który wpakował ją w paszcze lwa i ona przez swoją naiwność przeżyła istne piekło i też to jak umysł dziecka przez te straszne rzeczy może się zniszczyć jak i złą najgorszą stronę człowieka czy raczej wypranie z człowieczeństwa jak chciwość, pogarda, nienawiść, oszustwo i krzywdzenie innych, albo jak zostawiać dzieci bez opieki to mogą wpakować się w coś strasznego czy bezinteresowność ludzi z zewnątrz którzy nie pomogli Midori nic nie wiedzieli o złej i ohydnej naturze cyrkowców czy też o tym że karma przychodzi na każdego kto czyni zło różnie to można interpretować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones