PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738554}

Shaft

6,7 25 729
ocen
6,7 10 1 25729
4,8 6
ocen krytyków
Shaft
powrót do forum filmu Shaft

Coś nie zagrało

ocenił(a) film na 5

Fajna obsada (Samuel dalej w formie), spoko dialogi, te wszystkie obecnie 'niestosowne' żarty, nawiązania do korzeni serii i tak można wyliczać a jednak coś nie zagrało. Tak jakby reżyserowi, scenarzyście albo może montażyście się nie chciało. Wiem, że budżet pewnie śmieciowy ale szkoda wielka, bo film miał wielki potencjał na świetną komedię sensacyjną. A tak to wyszedł średniak. I żeby nie było że oczekiwałem czegoś innego pod kątem fabuły czy gatunku, chciałem właśnie taki film ale sprawniej zrobiony. Brakuje iskry.

ocenił(a) film na 8
Russel78

z jednej strony zgadzam się że nie jest to rozrywka na poziomie Mission Impossible ale z drugiej strony chyba tak to miało wyglądać.
Twórcy skupili się na zabawie stereotypami i to bez ograniczeń i za to powinno się moim zdaniem docenić ten film. Nie bali się "rasistowskich" żartów skierowanych do wszystkich bo każdemu się tu dostaje, kolor skóry nie ma tak naprawdę znaczenia. Są tylko stereotypy danych grup społecznych z których nie powinniśmy się bać śmiać czy żartować bo nie jest to oznaką rasizmu.
Seksism to motyw przewodni tego filmu i to chyba był największy przejaw odwagi producentów. Nie pochwala on takiego zachowania po prostu bawi się tymi żartami sytuacyjnymi do granic możliwości.

ocenił(a) film na 5
andrea_paolo_nigro

Ale ja od żartów i całej reszty (fabuły, obsady, dialogów) nic nie mam, są dokładnie takie jakie powinny być, to w końcu Shaft. Chodzi o to że film sprawia wrażenie jakby był zrobiony na kolanie, czegoś brakuje, żeby uznać go za dobry. Brakuje tego czegoś co np. z johna wicka zrobiło hit, a przecież w tym filmie poza strzelaniem nie było nic więcej. Tu tego brakło (jakiejś takiej płynności i lekkości, obstawiam że dobry montażysta albo lepszy operator zdjęć by sprawę załatwił).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones