PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738554}

Shaft

6,7 25 698
ocen
6,7 10 1 25698
4,8 6
ocen krytyków
Shaft
powrót do forum filmu Shaft

Czarno w tym filmie

użytkownik usunięty

Tylko jeden biały aktor to dyskryminacja

nie widziałem żebyś pisał o dyskryminacji w filmach gdzie są sami biali aktorzy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
soulfly777kris

filmy z samymi bialymi nie istnieja? ty tak na serio?

miko1980

W dzisiejszych czasach? Nie istnieją

olo3

"Dunkierka", "Lady Bird", "Call Me by Your Name" to tylko wytwory naszej wyobraźni.

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Broda

Ciekawe czemu w "Dunkierce" niema czarnych aktorów... NO NAPRAWDĘ NIE WIEM

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

To w końcu Twoja pierwsza wypowiedz to sarkazm czy nie ?

użytkownik usunięty
soulfly777kris

Miał to być sarkazm odnośnie zaistnialych zdarzeń w świecie kinematografii i ,,nie tylko" które mnie osobiście drażnią. Ale jak zobaczyłem co po niektórych wypowiedzi, to z wielką radością przedstawiłem swój światopogląd.

Mi to bardziej wygląda na rozpacz z Twojej strony niż sarkazm.
Bo jeśli coś się kiedyś wydarzyło na jakieś gali Oskarów to znaczy że teraz będziesz się czepiał każdego filmy w którym jest więcej czarnych niż białych, no po prostu rozpacz.

użytkownik usunięty
soulfly777kris

Nie na pierwszej gali nie przy pierwszym filmie dzieją się takie sytuacje mógłbym ich wymienić wiele ale w twoim przypadku to i tak nic nie da wiec szkoda mojego czasu i nie myl pojęć to nie rozpacz tylko gniew. Na takich zaslepieńców.

A ja mógł bym wymieniać w drugą stronę, niewolnictwo, rasizm, itd.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Był taki jeden z wielu, Belg Leopold II który swoim odkrywaniem i kolonizowaniem przy okazji wyrżnął 8 milionów słabszych od siebie w imię postępu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
H33L

A ŻYDZI to nie biali ?

soulfly777kris

Ty tak na serio?

soulfly777kris

Zydom jest z reguly raczej daleko do (rdzennej) bialej ludnosi Europy. Poza tym oni sami uwazaja sie za oddzielna (wyjatkowa) rase. Istnieja nawet stosowne testy genetyczne okreslajace procent DNA wspolny z osobnikami zamieszkujacymi Izrael. Zydzi absolutnie NIE utozsamiaja sie z przecietna biala ludnoscia Europejska (rdzenna)/Eurazji lub tej zyjacej w USA (imigranci).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Ufff całe szczęście. "Moonlight" to wybitny film. Niech żyje poprawność!

użytkownik usunięty
Lukasz_Broda

PRECZ ! z poprawnością.

No coś ty. Jakby jej nie było czym ludzie zasłanialiby swój rasizm i uprzedzenia?

użytkownik usunięty
Lukasz_Broda

A powinni to robić ? ostatnio chłopaka zwolnili z Ikei bo nie chciał brać udziału w akcji LGBT czy to nie był przejaw braku tolerancji ze strony popierających taką akcję? Więc w jaki sposób ja mam być tolerancyjny.

Ten który cytował Biblię? xD

użytkownik usunięty
Lukasz_Broda

Oparł się o fragment z Biblii jako osoba wierząca dlaczego nie chce brać udziału. Pewnie gdyby zacytowal Koran byłbyś wniebowzięty

Z tego co wiem został za to pozwany. Ikea nie należy do środowiska LGBT i odpowiada sama za siebie.
Mamy XXI wiek i jeśli facet ocenia obecną rzeczywistość poprzez mentalność ludzi żyjących minimum 2000 lat temu (którzy ją pisali) to ma jakiś problem. Można być katolikiem, ale zachować przy tym racjonalność.
Jeśli mamy słuchać się Biblii to równie dobrze możemy zalegalizować kazirodztwo. W końcu córki Lota współżyły z ojcem by przedłużyć ród.
Czytać Koranu nie musi bo to niemal to samo, tylko w innej formie.
Choć ciekawe że ludzie zdolni są zbudować czyjś portret psychologiczny opierając się na dwóch komentarzach z filmwebu.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3

Przepraszam, że się wtrącę, na czym polega "ideologia ruchu LGBT"?

użytkownik usunięty
ziom_bez_rak

Zapytaj się w Ikei

ocenił(a) film na 3

No mi Ikea żadnych artykułów nie wysyła, a mieszkania mam już umeblowane :(

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ziom_bez_rak

Zniszczenie tradycyjnego (naturalnego) obrazu związku, małżeństwa, rodziny oraz płci (kobiety i mężczyzny).

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się :)

ocenił(a) film na 8

Przecież ten film to jedna wielka beka z poprawności politycznej xD Pokazuje stereotypowych czarnych którzy kradną i handlują prochami. A "ci dobrzy" są tępi jak but i umieją tylko lać po mordach xD Też nie lubię poprawności politycznej (wciskania czarnych aktorów na siłę jeszcze bardziej), ale w tym filmie jej nie ma.
Btw. jedna z lepszych komedii jakie ostatnio widziałem xD

użytkownik usunięty
BartasBartas

I gwarantuję ze nigdy nie zobaczysz

Shaft to przerobka kultowego tytulu z nurtu Blaxploitation, gdzie 95% obsady było czarnej, wystarczy troche poczytac zanim sie zacznie biadolic bez sensu

użytkownik usunięty
miko1980

No dobrze rozumiem shaft byl zawsze czarną postacią ale ta wersja jest z 2019 roku czemu shafta nie zagrał np Liam Nesson albo syna Shafta jakiś biały aktor i by w filmie wyjaśnili ze zostal adoptowany. Jak tolerancja to tolerancja chyba ,że to działa tylko w jedną stronę i brata suzie Storm z fantastycznej czwórki może grać czarny kolo. Za dużo tej pieprzo nej poprawności politycznej w filmach i o to mi chodzi dlatego tak napisałem akurat pod tym filmem.

Przecież bycie białym heteroseksualnym mężczyzną to zbrodnia. Radze modlić się do diabla o wybaczenie i obejrzeć przynajmniej z 20 razy wszystkie ostatnie reklamy gillette.

Widocznie mamusia Zuzi Burzy będąc jeszcze młodą niewiastą szczerze lubowała się w okazywaniu swojej "tolerancji" wobec murzyńskich mężczyzn.

Masz całkowitą rację ostatnio wystąpił problem bo w Toy Story 4 nie ma czarnej zabawki ha ha ha śmieszny ten światek się zrobił.

użytkownik usunięty
Dariusz_Urbaniak

Dokładnie o tym problemie mowie jak pisalem jeszcze inne przykłady wyżej wielce nowoczesnemu i tolerancyjnemu koledze wyżej.

Dariusz_Urbaniak

Obiektywizacja czarnych? Przecież oni nie są zabawkami.. Powinieneś wszystkich szanować. Dokładnie tak jak dzisiejsze kobiety. Wszystkie z automatu. Zwłaszcza te, które same traktują własne ciała jak przedmioty do zdobywania zielonych.
Ach, te niedouczone goje. :)

Sry, ludzie nie wyczuwaja ironii

Jak to filmy z samymi białymi nie istnieją?? A ten rasistowski Czarnobyl? To była ironia jak coś..

violator84

Kolego pamiętam tamte czasy i blok wschodni, czarnego ciężko było uraczyć na ulicy w Polsce a co dopiero w USRR. Jeżeli już to Kubańczycy studenci z wymiany.

Dariusz_Urbaniak

przeciez napisal ze ironia ;)

ocenił(a) film na 5

Samuel Jackson jest biały.

per333

https://www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2012/08/mj.jpg

ocenił(a) film na 5
Red_Vision

Michael też był biały. Wszyscy jesteśmy biali, i Samuel, i Whitaker, i Denzel Washington, i Morgan Freeman, i Will Smith, i prezydent Obama, białym jest nawet Andrew Gołota, choć może trochę mniej inteligentnym od pozostałych wymienionych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones