PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738554}

Shaft

6,7 25 698
ocen
6,7 10 1 25698
4,8 6
ocen krytyków
Shaft
powrót do forum filmu Shaft

Rasistowskie żarty... seksistowskie żarty... wulgarne żarty... I mimo że na pewno znajdzie się nie jedna osoba której nie przypadną do gustu ( nie obrażam nikogo każdy ma inne poczucie humoru ) to naprawdę świetnie się bawiłem.
Nie czuć dialogów napchanych na siłę, po prostu film idealny na Netflix :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kakalaken

potoczny zwrot na rasistowskie słowo na literę n.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kakalaken

Mocne słowa jak na kogoś, kto parę postów niżej napisał: "Kaczyński Brothers"...

ocenił(a) film na 5
kakalaken

mial na mysli 'nigga' albo 'nigger' czyli "c.z.a.r.n.u.c.h." Z drugiej strony slowo murzyn dla niektorych jest obrazliwe dla niektorych nie. Jesli mowimy murzyn w Polsce, to jest OK ale jesli powiesz 'murzyn

andrea_paolo_nigro

Masz rację, że każdy ma inny gust - mnie się film nie podobał - tak pierdoła jak cholera. Bardzo mnie denerwował młody Shaft. Samuel jak zawsze wymiatał. Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 3
KajLee

nie każdy, vide Kaczyński Brothers hehe

ocenił(a) film na 8
KajLee

Wiesz co mnie też denerwują takie postaci jak młody Shaft ale ogólnie autorzy przez cały film podkreślali bardzo grubą kreską i bez cackania się o poprawność jak wygląda dzisiejsza młodzież.
I ogólnie mimo że jest to typowo niedzielny seans zacząłem się zastanawiać jak zostanie odebrany właśnie przez te wszystkie grube żarty oraz rasistowskie gadki Samuela. Bo jak czytam komentarze oburzenia po "Niedobranych" to ten film powinien zostać zmieciony między innymi przez "feministyczną" część widowni.
Myślę że właśnie dlatego tak się dobrze na nim bawiłem bo nie czułem ograniczeń w scenariuszu ani cenzora który zaraz miałby uciąć jakiś fragment bo "tak nie wypada" mimo że od poczatku do końca wiadomo było o co chodzi i jak się skończy ;)

andrea_paolo_nigro

Jako feministka i zwolenniczka tęczy, tolerancji i wszystkiego co w dzisiejszych czasach "politycznie poprawne" ubawiłam się po pachy. Mleczne cycuszki? Dla mnie bomba :D Nie czuć tu niczego zrobionego na siłę - no może poza młodym Shaftem. Jakoś on do mnie nie przemawia - może gdyby to był inny aktor? Ale znowu, młody miał pozorować na wybielonego a to się udało. Generalnie film mi się podobał - ale nie jest to materiał na kino a raczej posiadówę na kanapie z piwem

ocenił(a) film na 3
andrea_paolo_nigro

dialogi są spoko :) chociaz jestem dopiero na 36:46 to jak uslyszalem o rozwalonych autach z misji sprowadzanych do kraju,to pomyslalem ze to idealna sciema do przemytu herki. Mam rację?

kakalaken

Miałeś.

ocenił(a) film na 7
kakalaken

co to jest za kretynizm, żeby oglądać film i w trakcie przerywać, żeby wejść na forum tego filmu...?

genki_dama

MIIIIIILLLLEEEENIALSI :SPONDŻBOB TĘCZA:

ocenił(a) film na 7
andrea_paolo_nigro

Film miałby normalną dystrybucję, ale chyba SJW uznali, że z jego humorem nie nada się do kin xDDD
No i poza USA by się nie sprzedał, bo u nas Shaft kultową postacią nie jest

ocenił(a) film na 7
Fassassin

to to jest jakaś postać większa?

ocenił(a) film na 7
genki_dama

No tak, to jest postać z najoularniejszego filmu blaxploitation, który miał niezwykły wpływ na czarnoskórą kulturę i był odpowiedzią na białych macho.

Zresztą ten film kontynuuje i oryginał z lat 70

ocenił(a) film na 7
Fassassin

no właśnie tak popatrzyłem, że 20 lat temu był Shaft z SLJ, a wcześniej jeszcze w '71 z Shaftem seniorem

ocenił(a) film na 7
genki_dama

No bo ten z lat 70 to klasyk, głównie przez mizykę

ocenił(a) film na 8
andrea_paolo_nigro

Bardzo dobra komedia☺️

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones