PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738554}

Shaft

6,7 25 714
ocen
6,7 10 1 25714
4,8 6
ocen krytyków
Shaft
powrót do forum filmu Shaft

j.w. państwo koneserzy mogą być delikatnie rozczarowani, być może dlatego, że nie wiedzieli do jakiego typu filmu się przymierzają.

Bawią mnie niskie oceny i jakże wyszukane argumenty przeciwko Shaftowi, przecież ten film z założenia ma być tandetny, trącać niesmacznym żartem, pokazać prostą i luźną w odbiorze historie, a przy okazji zaskoczyć dobrą muzyką. Podchodząc do takich produkcji trzeba mieć pewien dystans i wiedzieć w który wieczór go obejrzeć. Ja wiedziałem czego oczekiwać po tym filmie i się wcale nie rozczarowałem, przyjemny film akcji na sobotni wieczór. Coś w stylu Johna Wicka, on również został zjechany od góry do dołu przez ambitnych filmwebowych krytyków, a szkoda, że stosowali takie same argumenty jak tutaj „prostacki i mało ambitny” - a przecież takie było założenie..

ocenił(a) film na 4
hellaflvsh

"John Wick" miał jedną zaletę nad "Shaft"... nie był nudny ;)

ocenił(a) film na 7
mindflow

Szaft nie był nudny. Chyba, że oglądaliśmy dwa różne filmy (((:

hellaflvsh

Po pierwsze, John Wick właśnie został świetnie przyjęty przez krytyków, zajrzyj na rottentomatoes którejkolwiek części. Po drugie, John Wick jest w ramach swojego gatunku cholernie ambitny - w kwestii warsztatu, choreografii scen akcji, popisów kaskaderskich, inscenizacji, kreacji postaci i świata. A potrzecie, wiesz czego oczekiwali "malkontenci" po Shafcie? Filmu o cholernym Shafcie, powrotu do kina blaxploitation, porządnej emancypacji ludności afroamerykańskiej utrzymanej w konwencji wysmakowanego, stylowego, intrygującego, ale też brutalnego kryminału. A nie typowej, współczesnej, prymitywnej komedii opartej na bezsensownym rzucaniu f*ckami, żartach o seksie, stereotypach rasowych i idiotycznych wartościach o tym jacy to mężczyźni kiedyś byli męscy, a teraz to tylko same c*py. Ten Shaft nijak ma się do tradycji serii.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
hellaflvsh

Za to film dla koneserów dawnego "Shafta" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones