PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104321}

Shutter - Widmo

Shutter
7,1 60 322
oceny
7,1 10 1 60322
6,3 6
ocen krytyków
Shutter Widmo
powrót do forum filmu Shutter - Widmo

Wzięło mnie ostatnio na horrory, więc szukam jakiegoś, który mnie przestraszy. Na Shuttera skusiły mnie komentarze o jego straszności i właśnie dzięki komentarzom czułem dreszczyk emocji przed oglądaniem filmu, w trakcie było już gorzej, a nawet śmieszniej. Dwa momenty wzbudziły u mnie rozbawienie. Pierwszy gdy para bohaterów jechała samochodem, a zjawa pojawiła się w bocznym oknie. Miałem wrażenie, że za chwilę ich wyprzedzi. Drugi moment gdy zjawa siedziała mu na karku. Pomysł fajny i mógłby byś straszny gdyby ona nie siedziała mu na barana, jakoś tak śmiesznie to wyglądało. Myślałem, że film będzie świetny, więc pomyślałem, że obejrzę też remake z 2008 roku ale po obejrzeniu oryginału ten drugi obejrzałem przewijając go w minutę. Wydaje mi się, że remake miał lepszy dźwięk, który mógł lepiej budować klimat grozy no i zjawa nie siedziała na barana tylko była jakoś tak przytulona co bardziej mi się podobało.

ocenił(a) film na 8
sb78

Remaki się omija szerokim łukiem, bo są prawie zawsze gorsze lub znacznie gorsze.
Czasem uda się dorównać 1 na 50 przypadków. Remake Widmo z 2008 to bardzo słaby remake.

Oryginał z 2004 to jeden z lepszych filmów tego typu. Bo co mamy najlepszego w tym gatunku:
Krąg 1998 (Jap) i remake 2002 (Usa)
Klątwa Ju on 2002 (Jap) -(remake Usa z 2004 gorszy)
Widmo 2004 (Taj)
Naznaczony 2010 (Usa) reżyser azjatycki J.Wan
Obecność 2013 (Usa) reżyser azjatycki J.Wan

Jak widać takie kino to domena azjatów. Teraz warto czekać na Obecność 2 2016

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones