PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1454}

Siódma pieczęć

Det sjunde inseglet
7,8 53 403
oceny
7,8 10 1 53403
8,7 35
ocen krytyków
Siódma pieczęć
powrót do forum filmu Siódma pieczęć

Witam, na wstępie zaznaczę, że wiem, że temat rozgrzebywany był nie raz i nie dwa ale zrobiłem analizę końcówki filmu i zauważyłem dość ciekawą rzecz. Część interpretacji nie jest poprawna.
Jof(Nils Poppe) na koniec filmu informuje żonę(Bibi Andersson), że widzi byłych towarzyszy tańczących ze śmiercią. Na wzgórzu widać 7 postaci.
Osoby wymienione przez kuglarza to:
1. Kowal - Plog (Åke Fridell)
2. Lisa - żona kowala (Inga Gill)
3. Rycerz - Antonius Block (Max von Sydow)
4. Raval - złodziej którego przyłapał Giermek i potem pociął mu twarz
5. Jöns - giermek (Gunnar Björnstrand)
6. Skat - Skat Jonas, drugi kuglarz, który uwiódł żonę kowala (Erik Strandmark)
7. ,,A Śmierć sroga Pani zaprasza ich do tańca [..] Sama kroczy na czele z kosą i klepsydrą"
,,Na końcu podryguje Skat z lirą" - udowadnia to, że na pewno tam był

Jak wcześniej wspomniałem postaci na wzgórzu jest 7 osób, więc nikogo nie brakuje, co oznacza, że nie ma tam Niemej Dziewczyny (Gunnel Lindblom) - ta, którą zabrał Giermek w zamian, że ją uratował oraz żony Rycerza (Inga Landgré). Śmierć je oszczędziła i nie zabrała ze sobą. Co myślicie o tym ? Czytając wiele komentarzy i tworząc własną interpretację, przed uwzględnieniem tych faktów inaczej na to patrzyłem. Teraz mam wrażenie, że śmierć zabiera tylko tych, którzy mają coś za uszami. Dziewczyna i żona były niewinne niczemu, dlatego pozostały przy życiu. Nie mogę rozgryźć, czemu w takim razie zabiera Kowala, który powstrzymał się od rękoczynów w stosunku do kuglarza, który uwiódł mu żonę.
Chętnie poczytam wasze KONSTRUKTYWNE komentarze i teorie. Rzadko mi się zdarza pisać tu komentarze, a tym bardziej tworzyć posty, ale czuje, że bardzo chciałbym zrozumieć ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones