PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1454}

Siódma pieczęć

Det sjunde inseglet
7,8 53 403
oceny
7,8 10 1 53403
8,7 35
ocen krytyków
Siódma pieczęć
powrót do forum filmu Siódma pieczęć

Chcę się dokładniej zapoznać z dziełami Bergmana i wyrobić sobie o nim zdanie, ale mam dylemat, obejrzałem dotychczas 2 filmy z czego bardzo podobała mi się "7 pieczęć", ale z kolei w ogóle nie wciągnął mnie "Tam gdzie rosną poziomki". W związku z tym pytanie do znawców całego dorobku Szweda o to co powinienem obejrzeć w dalszej kolejności, mając na uwadze mój odbiór dotychczas obejrzanych jego filmów?

COSTA_3

Znawcą Bergmana nie jestem, gdyż widziałam może z 5,6 jego filmów. "Tam, gdzie rosną poziomki" jest, podobno, najbardziej optymistycznym filmem Bergmana i chyba dlatego mnie specjalnie nie szokuje. Skoro podobała Ci się "7 pieczęć", to proponuję "Źródło". Historia również dzieje się w czasach średniowiecza (?), ma podobny klimat i tok opowiadania. Poruszyło mnie "Jak w zwierciadle", które nie mieści się w dotychczas znanych mi konwencjach. "Milczenie" - ciężki film i bardzo przybijający, ale koniecznie do obejrzenia.
Mam nadzieję, że pomogłam.

ocenił(a) film na 9
Budziol

http://www.filmweb.pl/film/Fanny+i+Aleksander-1982-32581/discussion/no+to+było+w arto,1198730
może trochę przesadzam... a może nie...:) jedno jest pewne Fanny i Aleksander.Warto.

ocenił(a) film na 9
harris

dodam na marginesie że do "znawców Bergmana" nie należę. na ta chwilę:)

ocenił(a) film na 10
COSTA_3

Ja również gorąco polecam "Źródło"! Jeśli podoba Ci się "Siódma..", to i "Źródło" przypadnie Ci do gustu. Podobała mi się też "Persona", ale to już zupełnie inny klimat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones