PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462549}

Siódmy syn

Seventh Son
5,6 49 953
oceny
5,6 10 1 49953
3,9 9
ocen krytyków
Siódmy syn
powrót do forum filmu Siódmy syn

Sama idea świata przedstawionego w trailerze mnie zaciekawiła na tyle, żeby wypożyczyć książkę:) Powinni zrobić z tego serial, bo film za mało zarobi i kolejnych części już nie nakręcą.

ocenił(a) film na 8
RadoslawKamil

No nie wiem... Znając życie, poziom serialu byłby tragiczny i nie moglibyśmy w nim zobaczyć tak świetnych aktorów jak np: Julianne Moore. Raczej nie powstaną kontynuacje ale istnieje szansa że film będzie w miarę satysfakcjonujący.

majkwazowski

Narazie trailer miażdży. Efekty nie są najlepsze, ale widywało się znacznie gorsze. Sama historia też znamiona klasyka ma, uczeń i mistrz to temat stary jak kino. Ale w każdym nowym wydaniu to się po prostu nie nudzi:) Za film wezmę się jak przeczytam książkę choć już jej odbiór będzie zaburzony przez znajomość aktorów, którzy grają poszczególne role.

ocenił(a) film na 8
RadoslawKamil

A co do książki: dobrze że wypożyczyłeś bo jest świetna ;)

majkwazowski

Jest tego cały cykl nie zbyt niestety dostępny. Myślę o kupnie z drugiej ręki. Jakoś wole czytać jak książka jest moja:)

RadoslawKamil

Eee tam Ben Barnes nie wygląda na swój wiek :P

lolmiki

Pamiętam Rosswell w kręgu tajemnic jak tam 40 latki grały 20 latki:) Taki amerykański pomysł. Generalnie nie odbieram już tego na minus dla produkcji, bo przywykłem że tak jest i być musi. Ale mogli go ogolić przynajmniej :D

RadoslawKamil

Problem jest w tym że film jest zbiorem książek więc wcale bohater nie ma 13 lat... Zreszta wolę już 30 latka zamiast dzieciaka który grać nie umie...

Bartus0077

Film to adaptacja pierwszej książki, więc powinien mieć 13 lat. Ale adaptacje zawsze są pełne uproszczeń lub zmian, więc generalnie traktuje filmy i książki jako osobny twór. Np. obejrzenie serii Władcy Pierścieni to zaledwie niewielka wizualizacja fragmentów trylogii książkowej.

RadoslawKamil

Film nie jest adaptacją 1 książki, info na fw jest błędne.

Bartus0077

Serio ekranizowali cykl książek w jednym 1.5 godz, filmie:D

RadoslawKamil

TO jest bardzo luźna adaptacja ale są wątki z wielu książek, po prostu wybrali najciekawsze, złożyli to razem bez nastawienia się na squel

Bartus0077

Rozumiem. Mimo to po zwiastunie wydaje się warty obejrzenia. Książki też mają bardzo dobre opinie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones