PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462549}

Siódmy syn

Seventh Son
5,6 49 953
oceny
5,6 10 1 49953
3,9 9
ocen krytyków
Siódmy syn
powrót do forum filmu Siódmy syn

wiedzimin dla dzieci

użytkownik usunięty

ciagle czekam na prawdziwego wiedzimina

Ja też;) To byłoby epickie gdyby za Wieśka wreszcie wzięła się porządna wytwórnia filmowa, nie made in poland. Mam nadzieje że popularność gry wreszcie pchnie coś w tym kierunku.
A 7 syn -średni z treści. Mimo że wizualnie ładny. Taki do kotleta niedzielnego.

ocenił(a) film na 5
Walking_TedCommingtoBad

Najwidoczniej mało się interesujesz przygodami Geralta...
http://www.filmweb.pl/film/Wied%C5%BAmin-2015-724464

"Firma Platige Films potwierdziła, że kinowy Wiedźmin znajduje się w produkcji. Wiemy również, że będzie to fabularny film z aktorami, a nie komputerowa animacja. Ekranizację prozy Andrzeja Sapkowskiego wyreżyseruje Tomasz Bagiński.
Ku uciesze fanów rodzimego fantasy, firma Platige Films potwierdziła plany stworzenia ekranizacji Wiedźmina. Co więcej, rozwiała nasze wątpliwości co do formy produkcji, wyjaśniając, że chodzi o pełnometrażowy film fabularny z aktorami, mający powstać – tak jak informowaliśmy wcześniej – pod czujnym okiem Tomasza Bagińskiego, autora nominowanej do Oscara Katedry oraz znakomitych krótkometrażowych animacji komputerowych (m.in. zwiastuny i intra do gier z serii Wiedźmin od studia CD Projekt RED). Oficjalny komunikat w tej sprawie, zamieszczony na Facebooku wytwórni Platige Films, wygląda następująco: Potwierdzamy. Rozpoczęliśmy przygotowania do produkcji pełnometrażowego aktorskiego filmu fabularnego Wiedźmin, za który odpowiedzialny będzie Tomek Bagiński i ekipa Platige Films. Scenariusz powstanie w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest obecnie w fazie developmentu.
Źródło gry online

użytkownik usunięty
WujekChu1ek

Od pol roku jakos cicho o tym, wiec nie wiadomo czy znalezli inwestorow. Chyba, ze sie chca wybic na popularnosci nowej gry, bo to troch wyglada jak skak na kase, znane nazwisko i duza popularnosc na swiecie, wiec inwestorzy powinni sie zjawic.

WujekChu1ek

No to dzięki za niusa :) w natłoku zainteresowań zapewne przegapiłam:)
No dobra...Tomek Bagiński - super sprawa. Ale film pełnometrażowy to nie animacja komputerowa , obawy zostają na miejscu po poprzedniej ekranizacji. Nie oszukujmy się nie jesteśmy mistrzami filmów fantasy. Aczkolwiek liczę że młode umysły wspomnianych twórców to nie te poprzednie stare dziady zasiane w okowach Wolszczak czy Żebrowskiego... Mam nadzieję że wyjdzie przynajmniej przyzwoicie.
Jakieś pomysy co do obsady? Kto Wiedźkiem?

ocenił(a) film na 5
Walking_TedCommingtoBad

W dzisiejszych czasach jeżeli chodzi o poprawność polityczną to Wiedźmin będzie pewnie jakiś Afroamerykanin, obstawiam, że będzie Samuel L. Jackson:P:P hehehehe

ocenił(a) film na 5
WujekChu1ek

*Wiedźminem

WujekChu1ek

He he nieee...to ja bym stawiała na Jamiego Fox (a?) z uwagi na obecną popularność. Hehe no to byłby Wiedziek prawdziwie Słowiański:D
A tak poważnie fajnie by się nadawał serialowy Hannibal :D Już ktoś kiedyś rzucił tą propozycję.
Ważne żeby to był aktor dojrzały , a nie jakiś przystojniaczek o pusi niewydymanego chłopczyka.
Ach...marzenia:D

ocenił(a) film na 5
Walking_TedCommingtoBad

Nie no chyba obsada będzie Polska, a jeżeli tak będzie to wezmą mniej znanych aktorów... Albo Wieśka zagram Piotr Adamczyk, zagrał papieża, to na wiedźmina też się nada hhahhahahahaahaah

ocenił(a) film na 6
soglif3

Że niby aparycja "niewydymanego chłopczyka"? Masz poczucie humoru;) w myśl Kot zagra wszystko? :P

ocenił(a) film na 6
Walking_TedCommingtoBad

Oczywiscie zartuje. Nawet nie chce go tam widziec w zadnej roli,bo juz normalnie nim rzygam. W roli Wiedzmina to ja widzę jakiegos raczej świeżego ,nowego aktora.

soglif3

Oczywiście łapię żart...Natomiast nie wiem czy w polszy widzę naszego Wiedźka, tzn. jakiegoś nawet młodego-nowego aktora.
Mam nadzieję że jednak twórcy sięgną "poza horyzont" na castingach. I rany że nie będzie to wiocha a naprawdę film na poziomie.

ocenił(a) film na 6
Walking_TedCommingtoBad

na poziomie jakiej produkcji? Matrixa?..Star Wars?..Krzyzacy? ;)

ocenił(a) film na 5
soglif3

Gdyby był chociażby na poziomie D9, film z mały budżetem a przyzwoitymi efektami, kostiumami i scenagrafią. A tak poza tym to powinni Gwynbleidd'a nakręcić w Nowej Zelandii, bo tam mniejsze podatki są:P

ocenił(a) film na 5
soglif3

Hm...szczerze? wystarczyłby mi poziom osiągnięty przez naszych Rosyjskich kamratów. Tam nie mają problemów z filmami fantasy;) i mówię to bardzo poważnie, są to filmy specyficzne ale na słowiański sposób. Skandynawowie też nie maja problemów z osiągnięciem dobrego klimatu fantasy , a znowu tak daleko od siebie nie jesteśmy. Nie życzę sobie poziomu pierwszego Wiedźka, ani 98 % polskich produkcji ... wraz z mega rozczarowującym Miasto 44 - które "aspirowało" do "światowego" poziomu a skończyło w konfetti tandecie i ciemnej dupie.

Walking_TedCommingtoBad

Hm...szczerze? wystarczyłby mi poziom osiągnięty przez naszych Rosyjskich kamratów. Tam nie mają problemów z filmami fantasy;) i mówię to bardzo poważnie, są to filmy specyficzne ale na słowiański sposób. Skandynawowie też nie maja problemów z osiągnięciem dobrego klimatu fantasy , a znowu tak daleko od siebie nie jesteśmy. Nie życzę sobie poziomu pierwszego Wiedźka, ani 98 % polskich produkcji ... wraz z mega rozczarowującym Miasto 44 - które "aspirowało" do "światowego" poziomu a skończyło w konfetti tandecie i ciemnej dupie.

ocenił(a) film na 5
Walking_TedCommingtoBad

Popieram, Ruskich filmów np. ten dawał radę:
http://www.filmweb.pl/Volkodav.Ostatni.Z.Rodu.Szarych.Psow

Gdyby zrobili go np. na podobnym poziomie to myślę, że nie było by źle...

Walking_TedCommingtoBad

Mariusz Pudzianowski!

ocenił(a) film na 5

Miałem napisać właśnie, że wiedźmin dla ubogich. Ale widzę, że nie tylko ja tak myślę ;p

ocenił(a) film na 6
SzaraEminencja

Wiedźmin dla ubogich to jest nasza rodzima ekranizacja.

użytkownik usunięty
Shade83

Jaka tam "nasza" ja sie do tego czegos nie przyznaje.

ocenił(a) film na 6

Film zrobiony przez polaków więc jeżeli jesteś polakiem to mało kogo interesuje do czego się przyznajesz a do czego nie.

użytkownik usunięty
Shade83

wystarczy, ze mnie to interesuje

ocenił(a) film na 5
Shade83

Gra aktorska nie była znowu taka zła ;)

I. no wlasnie, ja tez i to nawet z ustęsknieniem... aczkolwiek mam marzenie, zeby po 1) wszystkie częsci przygod Geralta sfilmować, po 2) cala ta ekranizacja zajal sie Peter Jackson w koncu on najlepiej wie jak ekranizowac filmy fantasy:)

II. Mielismy juz rodzimą produkcję Wiedzmina i dajmy sobie z tym spokoj, oprocz ze Zebrowski byl przygotowany do roli, reszta to jakies mega nieporozumienie, pasztety i z tego wyszly Mupety - oczywiscie nie obrazajac oryginalnych muppetow.. a juz nie wspominajac stryzge lub smoka:) przeczytalam kilka razy cala sage i zamiast sfilmowac wszystko zajeli sie dwoma tomami... po prostu zenada, krew oczami leci.... wiec czekam cierpliwe na rzetelna ekranizacje i dobranych aktorow...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones