PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10025982}

Siła ducha

True Spirit
6,6 3 888
ocen
6,6 10 1 3888
Siła ducha
powrót do forum filmu Siła ducha

Generalnie całkiem przyjemny film. Główna bohaterka gra nieźle, reszta nie zostaje w tyle. Historia trzyma się kupy, zdjęcia dodają uroku. Dzięki temu filmowi odkryłem historię Jessici Watson, prawdziwej dziewczyny, która udała się w rejs dookoła świata. Jej pasja, inspiracje, odwaga i rozterki. Dobry przygodowy film.

Jedna scena trochę psuje odbiór. I tu spojler.
Pod koniec, jak wpada w sztorm. Jej łódź pod wpływem ogromnej fali zanurza się masztem w dół i cała scena zamiera. Przeciąga się jakby to trwało kilkanaście-dziesiąt minut. Podczas sceny jej rodzina traci z nią kontakt. Pomału godzą się z tym, że umarła. W ich mieszkaniu nastaje ranek. I nagle łódź robi to, co powinna była zrobić w przeciągu kilkunastu sekund - powietrze wypiera ją nad wodę i ustawia masztem do góry. Moim zdaniem tragicznie przeciągnięta i niedopracowana scena. Miała dodać tragizmu historii, ale wyszło trochę groteskowo...

ocenił(a) film na 5
sosen88

Podobno przewróciła się w sumie 7 razy, może reżyser skompensował to do jednej sceny i jakoś tak wyszło.

ocenił(a) film na 7
sosen88

Również mogłoby tak być, że wypłynęła zaraz po chwili, ale nawiązanie kontaktu było możliwe dopiero po paru godzinach. Ja to przynajmniej tak odebrałem.

JakBym

Tylko po wyplynieciu na powierzchnię było już po sztormie, więc była pod wodą dłużej niż parę minut

ocenił(a) film na 6
sosen88

Dodajmy jeszcze, że 16-latka nie wiedziała, że istnieją komentarze pod... wszystkim :)

ocenił(a) film na 6
h3b4n

Co masz na myśli?

ocenił(a) film na 9
h3b4n

Był to 2010 rok gdzie niewiele osób miało dostęp do internetu, więc co w tym takiego dziwnego? Weź się doinformuj o ówczesnym świecie i dopiero pisz komentarze :)

ocenił(a) film na 6
KacperSky_5

Ale zabłysnąłeś teraz :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones