PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=634891}

Siła perswazji

Compliance
5,8 4 454
oceny
5,8 10 1 4454
6,7 3
oceny krytyków
Siła perswazji
powrót do forum filmu Siła perswazji

Film o sile manipulacji, o tym do czego człowiek jest zdolny, będąc pod presją autorytetu. Mówi się, że to niemożliwe, żeby doszło do czegoś takiego jak w czasie II wojny światowej, kiedy to niewielka grupka nazistów rękoma innych zabiła miliony ludzi. Ponad 50lat po tamtych wydarzeniach dochodzi do podobnej sytuacji i to gdzie? Nie w jakimś kraju trzeciego świata, ale w USA! I to gdzie? Nie w jakiejś ciemnej, ponurej ulicy, późnym wieczorem, tylko w biały dzień w godzinach szczytu w największej restauracji świata-McDonaldzie. Przerażające! Ten film trzeba zobaczyć! Owszem ktoś może powiedzieć, to tylko u głupich amerykanów mogło się zdarzyć, a mi pierwszy przykład z brzegu jaki przychodzi na myśl to Polska- i nabieranie starszych ludzi "na wnuczka". WSZYSTKO(!) co w tym filmie jest ukazane(łącznie z pajacykami, biciem w tyłek i seksem oralnym) to prawda(!) i można obejrzeć prawdziwy film z tamtego wydarzenia na http://www.youtube.com/watch?v=CgCSps6KgdY

pablo_Wro

Tak, przerażające.
A film zapadnie pewnie w pamięci.
Tu jeszcze materiał skopiowany z innego wpisu forum na temat całej serii tych zdarzeń:
http://en.wikipedia.org/wiki/Strip_search_phone_call_scam

ocenił(a) film na 7
pablo_Wro

Mi się przypomina niedawna historia o człowieku, który mając na sobie żółtą, odblaskową kamizelkę dostał się na którymś lotnisku praktycznie wszędzie, gdzie tylko chciał. O ile dobrze pamiętam wyszedł nawet na płytę lotniska nie będąc przez nikogo zaczepianym. Nikt nie ma odwagi, żeby weryfikować wiarygodność służb porządkowych, żeby przez przypadek nie podważyć autorytetu. Zaskakujące, jak rzetelny w przedstawianiu faktów jest Compliance.

ocenił(a) film na 1
pablo_Wro

Jak pisali wcześniej na takich faktach jak archiwum X :P
Zdarzenie miało miejsce raz w życiu wyłudzili klilka milionów dolarów odszkodowania od mcdonalds i o to tyle zamieszania.
...A inteligentni Polacy pracujący tam na garach zarabiają 10$/h i kto jest idiotą? :P
Poczytajcie sobie na amerykańskich stronach sądowych :P
...jak nie znacie angielskiego to polecam google translate.
Ten facet wydał te kobiety, że z nim współpracowały od początku, tylko One udawały poszkodowane - sprzedawały prawa do gazet tv itd. zarabiając kolejne tysiące dolarów :)
...a przecież gdyby Ona faktycznie była taka poszkodowana to by leczyła się psychiatrycznie i unikała tematu :(
Film tak jak te wydarzenia jest gówniany i nie ma nic współnego z rzeczywistością.

ocenił(a) film na 9
MartaS353

na jakiej stronie przeczytałaś, że ktokolwiek współpracował z tym facetem? ja się takiej informacji nie doszukałem, za to na stronach dzienników amerykańskich i wikipedii znalazłem potwierdzenie autentyczności wydarzeń przedstawionych w filmie.

ocenił(a) film na 2
pablo_Wro

Nie wiem... mnie to przeraziło. Moim zdaniem tylko ktoś niespełna rozumu dałby się zrobić w takie rzeczy i uwierzył przez telefon, że gada z Policjantem. Ewentualnie ok, byłabym w stanie zrozumieć, że zatrzymali dziewczynę, ale niczego więcej nie kazałabym jej robić! Nie miałabym ani prawa ani śmiałości kazać się jej rozbierać itd, itd... po prostu czekać na policję i tyle. Mnie ten film zirytował i przeraził.... jakiś nie wiadomy gość karze mi rozkazać dziewczynie się rozebrać, już teraz, w tej chwili, bo przecież jeśli ukradła kasę i ma ja w gaciach to ona wyparuje, zanim policja przyjedzie. Porażka. Jeśli coś podobnego serio miało miejsce to ja uciekam w tej planety... A akcja z gościem i oralem już całkiem mnie roz***ała. (przepraszam za wyrażenie, inaczej nie wyrażę uczuć w tej kwestii...). Oczywiście to tylko moja opinia, rozumiem jeśli ktoś inaczej odebrał film itd.

ocenił(a) film na 9
bachenek

I właśnie chyba na tym powinno to polegać, żeby filmy wzbudzały silne emocje i skłaniały do refleksji. Ok Ty byś się nie dała nabrać i w kilkudziesięciu innych przypadkach ludzie też się nie dali nabrać, ale ten jeden raz "kawał" wyszedł i on jest właśnie ukazany w filmie.

ocenił(a) film na 8
pablo_Wro

Dzięki za link, nie widziałam, ze takowe nagranie istnieje. Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones