PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=211209}

Siła spokoju

Peaceful Warrior
7,5 29 403
oceny
7,5 10 1 29403
5,2 4
oceny krytyków
Siła spokoju
powrót do forum filmu Siła spokoju

Jeden z tych filmów, w którym każdy może zobaczyć coś innego w zależności od tego czego
akurat szuka w życiu i na jakim etapie się znajduje. Oglądając film ponownie za parę lat, człowiek
zwróci uwagę na coś innego. I z drugiej strony, na pewno znajdą się i tacy, którzy nie znajdą w tym
filmie kompletnie nic, bo akurat niczego im nie trzeba... film porusza bardzo wiele ciekawych
kwestii, ale mam wrażenie, że być może nawet za dużo, że niektóre sentencje są podsunięte za
szybko i bez specjalnego namaszczenia przez co mogą umknąć mniej uważnym jako mało
znaczące i błahe.

Ktoś obok pisze, że jest to film o marzeniach, woli walki, nie poddawaniu się nawet jeśli ktoś
postawił na nas krzyżyk, a los nie jest specjalnie łaskawy. Wydaje mi się bardziej, że to jest film
o tym jak żyć, tak po prostu. Zawsze z nadzieją, a przede wszystkim z wiarą. I nie mówimy o Bogu.

ocenił(a) film na 9
SiNuS

Mi wydawało się, że jest to film inspirowany kultową już chyba książką o duchowości (bo bijącą rekordy popularności) o tytule "Potęga teraźniejszości" autorstwa E. Tolle. Bo głównym wątkiem jest tytułowa "Siła SPOKOJU". Do mnie osobiście najbardziej przemówił motyw wspinaczki na górę (co jest niezwykle przydatną rada, ku odnalezieniu się w drodze, bo to o nią chodzi co cokolwiek robimy, cele to tylko dlań preteksty -bo sztuka szczęścia polega na radości z czynności, a nie samego wyniku -o czym czytałem też w kilku poradnikach rozwoju osobistego, motywacji itp.).

ocenił(a) film na 9
zjonizowany

Chociaż film ma wiele wspólnego z prawdami przedstawionymi w książce Tolla to jest on jednak spłyconą ekranizacją książki zatytułowanej "Droga miłującego pokój wojownika" autorstwa Millmana - którą serdecznie polecam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones