PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106029}

Siła strachu

Hide and Seek
7,2 48 876
ocen
7,2 10 1 48876
6,0 6
ocen krytyków
Siła strachu
powrót do forum filmu Siła strachu

Pamiętajcie

ocenił(a) film na 7

Po końcowych napisach jest jeszcze jedna scena..

ocenił(a) film na 6
testerka90

dupa nic nie ma

ocenił(a) film na 7
kalik18

Może dlatego że są dwie wersje tego filmu

testerka90

w takim razie o jaką scenę chodziło?

ocenił(a) film na 6
testerka90

W zasadzie to pięć wersji: https://en.wikipedia.org/wiki/Hide_and_Seek_(2005_film)#Endings

kalik18

jest

użytkownik usunięty
testerka90

Dziś oglądałam i rzeczywiście jest scena po napisach. Jest tam pokazane, że Emily została umieszczona w zakładzie psychiatrycznym.

ocenił(a) film na 7

Ta scena z umieszczenia Emily w zakładzie psychiatrycznym to alternatywne zakończenie filmu.

ocenił(a) film na 8
dragon_33

Raczej to prawdziwe bo międzynarodowe.

ocenił(a) film na 8
testerka90

Dzięki za ostrzeżenie na szczęście w porę przeczytałam i mogłam obejrzeć :)
Swoją drogą jest to w sumie bardzo ważna scena, bo jeżeli poprzestaniemy na tej przed zakończeniem napisów to zakończenie pozostaje otwarte sugerując nam, iż Emily wykształciła u siebie, jak ojciec drugą osobowość, zaś właściwe zakończenie pokazuje, że na szczęście jej opiekunka się zorientowała, więc ma szansę zapobiec dalszym tragediom i wyleczyć dziewczynkę.

ocenił(a) film na 7
Laurra212

dzieki! Troche mi to wyjaśniłaś :P Bo zaczęłam się zastanawiać "niby dlaczego jest w zakładzie jak przed napisami była szykowała się do szkoły i wgl" ale rzeczywiście zapomniałam o tym rysunku :D Dzięki !!

ocenił(a) film na 8
Asiek_oo

Przyjemność po mojej stronie :)

ocenił(a) film na 7
testerka90

powiedzcie jaki jest sens umieszczania takich scen po ostatnich napisach? czy taka sama byla wersja kinowa? wtedy to juz tylko ciec by drzwi zamykal i mial szanse nie przegapic...

ocenił(a) film na 6
nash13

Dokładnie, nikt poza najbardziej dociekliwymi widzami, którzy znajdują po seansie sceny po napisach końcowych w Internecie, nie ma pojęcia o ich istnieniu. W przypadku Hide and Seek ta scena nie jest potrzebna. Zakończenie bez niej jest satysfakcjonujące. Choć zginął zły człowiek, jego miejsce zajmie kolejny. Zupełnie jak w rzeczywistości.

Mr. President1

Jeśli to osobowość mnoga, to raczej chory człowiek, niż zły...

ocenił(a) film na 6
spacey1

Choroba psychiczna nie powoduje, iż nie możemy ocenić danego czynu jako moralnie zły. Choroba to przyczyna, a zło - skutek.

Mr. President1

Ciekawe, autorytarne stwierdzenie... Myślę, że jednak są różne choroby psychiczne. Osobowość mnoga to stan, w którym osobowość "podstawowa" nawet nie wie, co czynią pozostałe. Człowiek "dobry" nie dokonałby jakiegoś czynu, ale jego "złe" alter ego - tak. Czy ten człowiek jest zły?
W wielu chorobach występuje niepoczytalność, a więc brak możliwości rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania nim.
Czyny mogą być naganne, złe, ale człowieka w takich sytuacjach złym bym nie nazwała.
Zresztą sam zmieniasz podejście - raz nazywasz złym człowieka, a raz - skutek jego działań.

ocenił(a) film na 6
spacey1

Tak, masz rację co do tego, iż nazwanie bohatera złym jest niewłaściwe, a przed sądem orzeczono by jego niepoczytalność. To zbyt daleko idące uproszczenie, w końcu nikt nie osiąga wyłącznie zła swoim postępowaniem, tym bardziej w sytuacji choroby psychicznej, w której bohater jednocześnie miał swą "dobrą" osobowość. Określenie "zły człowiek" nie powinno zatem paść w odniesieniu do nikogo, cóż, chciałem w skrócie przekazać to, iż główny bohater nie wnosił wiele pozytywnego w życie innych, a nawet je odbierał i ostatecznie nikt nie poniósł znaczącej straty po jego śmierci. "Zły człowiek" to przesada, choć w pewnym stopniu oddaje ten sens.

ocenił(a) film na 6
Mr. President1

1. Nie każdy człowiek, który czyni zło jest złym człowiekiem. 2. Złość/dobroć czynu mierzyć można obiektywnie, pozadpodmiotowo, bada się wówczas niezgodność/zgodność z normą moralności, czyli tym, co jest istotą moralnego dobra/zła. Albo podmiotowo, subiektywnie, gdy bada się zamierzoną niezgodność/zgodność z normą moralności. Czyn (nie)słuszny to (nie)zgodny obiektywnie, dobry/zły to zgodny/niezgodny w zamierzeniu. Aby czyn był zły musisz chcieć zła. To jest zazwyczaj stopniowane, bo czyny zazwyczaj są mieszane. Zły człowiek zaś ze swej nabytej natury wybiera zło jako dobro dla siebie.

testerka90

Ja widziałem wersję, w której owa scena była normalnie jako końcówka całości przed napisami. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
testerka90

Obejrzałam dopiero teraz w TV NOVA, nie ogladam thrillerów, więc duze wrażenie na mnie zrobił film. Byl dla mnie ciekawy i przerqażający, ,o to chyba chodziło twórcom.
Sceny po napisach nie było.

nelka_3

jest na filman cc

testerka90

Oglądałam ten film 3 razy i za każdym razem mnie zaskakiwał bo miał inne zakończenie. Ciekawe jakie będzie miał za czwartym.

ocenił(a) film na 8
testerka90

Zgadza się. W mojej wersji była scena po napisach, w której Emily, znajdu się w zakładzie psychiatrycznym. Choć podobno jest 5 różnych zakończeń.

ocenił(a) film na 8
testerka90

ja ogl dzis na ale kino, scena w zakładzie była, ale przed napisami, mala leżała w łóżku, a obok niej siedziala Pani Doktor.

ocenił(a) film na 5
testerka90

Śmieszek za 1.50 zł

testerka90

i kto w końcu zabił tą matkę Charlie czyli ojciec?

ocenił(a) film na 8
Weronka90

SPOJLER !
Tak, ojciec. Zorientował się, że miała romans i udusił ją poduszką we śnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones