PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=701567}

Siedem sióstr

What Happened to Monday
6,7 38 067
ocen
6,7 10 1 38067
5,7 3
oceny krytyków
Siedem sióstr
powrót do forum filmu Siedem sióstr

Film niezły, choć wizje świata, w którym jedna osoba "pociąga za sznurki", już do mnie nie trafiają. Odkąd dorosłem i zrozumiałem, że to nie jeden czy dwóch polityków odpowiada za to, "jak się dzieje w państwie", ale całe społeczeństwa. Tyle, że społeczeństwa nie lubią dźwigać odpowiedzialności. Wolą nią kogoś obarczać - polityków, urzędników. Tak się przyjęło...

Ostatnie zdanie w filmie, wypowiedziane przez Cayman, pokazuje to najlepiej. I ono właśnie obroniło ten film. Bez tego byłby kiczowatą kalką podobnych produkcji sprzed lat.

Najlepszym przykładem jest to, co dzieje się w Afryce czy Indiach. Afrykanie i Hindusi z trzeciego świata bzykają się na potęgę, a potem krzyczą "Nie mamy czym wyżywić dzieci. Dlaczego kraje zachodnie nic nie robią, by nam pomóc?" - jak w plastikowym, ale za to "podniosłym", filmie "Człowiek" Arthusa-Bertranda.

To samo z ekologią - mimo kilku incydentów, jest to kierunek bardzo słuszny. A ludzie co? Maja to gdzieś. Ludzi żyjących ekologicznie się wyśmiewa. A śmieci nadal wywozi się do lasu i nikt nie wychodzi na ulice protestować, eudukować i napominać. Tak jak protestowano przeciw ACTA. W obronie darmowych mp3-ek ludzie potrafili się zjednoczyć. W obronie czystszego powietrza już się nikomu nie chce.

A potem będą krzyki "To wina rządu!". Bo dobrze jest na kogoś zwalić odpowiedzialność.

Jak zawsze.





ocenił(a) film na 9
Sony_West

Pogoda zmieniała się i będzie się zmieniać czy ograniczymy sami swoje Co2 czy nie. Jeden dobry wybuch wulkanu i masz coroczne wyziewy z aut na całym świecie zapewnione. Czy to znaczy że nie wpływamy na zmiany na planecie? Pewnie że wpływamy ale nikt nie wie dokładnie w jakim stopniu. Bardziej bym się martwił górami śmieci, zanieczyszczaniem wód i oceanów. Natomiast wkurza Mnie ekoświrowanie typu żarówki energooszczędne mamy kupować więc zakażemy produkcji normalnych - nosz k...a co to jest komuna??? Termometry rtęciowe - nie ma lepszych, dokładniejszych kto mierzył ten wie! I co nie mogę kupić normalnego termometru? A co do pociągania za sznurki obserwując politykę takiej Merkel, czy Sarkozego i Unii dotyczącej emigrantów stwierdzam że jakiś spisek jednak istnieje...żaden normalnie myślący minister finansów nie osłabiałby własnej gospodarki, rynku pracy czy lekką ręką rozdawał miliardy na nierobów to jest po prostu wbrew logice więc ktośza te sznurki jednak pociąga

PabloPicasso

No bez "jaj z wolnego chowu" Pablo, bezmyślne dęcie w globalny gwizdek sprawiło, że nam się pod kopułą podgrzało i tylko przygłupi amerykańce nie łączą jednego z drugim, a potem płacz, że im Florydę podmywa... No, jakim trzeba być egocentrykiem zawistnym by nie pomóc innemu tylko dlatego, że inaczej klęka i inny kolor skóry ma... No Pablo serducho otwórz i umysł... :)

użytkownik usunięty
PabloPicasso

Mistrzu hefajstosie - wulkany nie emitują tak wiele CO2 jak twierdzą negacjoniści w swoich wyssanych z brudnego palucha newsach.
Tu masz dokładne dane na ten temat: http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-wulkany-emituja-wiecej-dwutlenku-wegla -niz-czlowiek-58

Sony_West

Nie do końca, jak masz takiego ministra środowiska jak MY, to możesz / musisz ryknąć - to wina rządu... i mojego sąsiada. I w mordę i temu i temu! Bo może czas zerwać z białymi rękawiczkami gdy nam dom wspólny niszczą?

A film nie jest czasem zbyt młodzieżowy?

ocenił(a) film na 8
harkonen_mgla

nie, film jest bardzo dobry :)

VanKert

Dobry film, dla dojrzałego widza?

ocenił(a) film na 8
harkonen_mgla

Pewnie.Tak jak Terminator.Ciekawy pomysł-racjonalny jak nasze czasy- i efekty na poziomie.
Realny rozwój technologii.
Jeśli komuś się nie podoba,to chyba miłośnikom filmów "o facecie w łódce".

ocenił(a) film na 8
brunus

Przywołałem przykład Terminatora,bo widzę w Twoim profilu,że go lubisz...
Bez żadnych podtekstów,bo ja też...

ocenił(a) film na 8
brunus

Terminator to już kultowy film :)

brunus

No, jak tak to ostrzę sobie zęby.

brunus

Oglądnąłem, no... idea pociągająca, ale realizmu w budowaniu świata zabrakło... Wszechobecna policja i inwigilacja, które okazują się zadziwiająco nieskuteczne. Bezwzględny reżim, który paść może wskutek kilkusekundowego nagrania? Niezbyt przekonujące realia intersującego świata psują opowieść. Szkoda.

ocenił(a) film na 8
Sony_West

Doprawdy?
Bo w Polsce-od dwóch lat-za wszystkie sznurki pociąga poseł Kaczyński.Jeśli ktoś tego nie widzi,to jest ŚLEPY.

brunus

Niektórym dobrze z ślepotą.

ocenił(a) film na 8
harkonen_mgla

Zgadzam się...
Ktoś,kiedyś powiedział (tzn. ktoś mądry,nie zwróciłem uwagi,toteż nie pamiętam autora,ale zapamiętałem sens)..,że KAŻDE społeczeństwo,populacja,wspólnota ZAWSZE dzieli się tak samo.
20% elita
30% idioci-można różnie ich nazwać,ale po refleksji nachodzi tylko to słowo...
50% normalni
Od tego czasu mam skrzywione (chyba) spojrzenie na sondaże i wyniki jakichkolwiek wyborów....

brunus

Aż 50% normalnych? Trudno uwierzyć, że może być tak dobrze! "Siostry" czekają na wieczór, obym się nie rozczarował.

ocenił(a) film na 7
brunus

Idioci stanowią tylko 2 promile w społeczeństwie, bo chyba chodziło ci o ten podział: http://www.iq-tester.pl/artykuly-o-iq/poziomy-wartosci-iq.html

ocenił(a) film na 8
Covenant

No nieeee,nie aż tak precyzyjnie....Przerysowałem oczywiście ,pisząc idioci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones