PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=390573}

Siedmiu królów musi umrzeć

The Last Kingdom: Seven Kings Must Die
6,5 5 555
ocen
6,5 10 1 5555
Siedmiu królów musi umrzeć
powrót do forum filmu Siedmiu królów musi umrzeć

Główną wadą tego filmu jest to że trwa tak krótko. Szkoda że nie zdecydowano się na kolejny sezon ewentualnie czterogodzinny mini-serial. Film porusza wiele wątków historycznych takich jak walka Athelstana o władzę, Inwazję na Szkocje czy samą bitwe pod Brunanburh. Niestety wszystko jest pociachane i mamy dosłownie pięć minut tego, pięć minut tego i dziesięć minut tamtego. Bez większego zarysu historycznego.

ocenił(a) film na 6
wark1

Uroki polityki Netflixa. Wolimy krótkie seriale, więc anulujmy ten serial, bo po co opowiadać historię płynnie i sensownie do końca. Ciachnąć gotowy scenariusz na kolejny sezon na pół i mamy film pobieżnie zamykający wszystkie wątki, no bo przecież nikt nie zauważy, że miało być zupełnie inaczej. Dramat...

ocenił(a) film na 6
wark1

Potencjal spory, ale niestety zbyt poupychane w krotkim filmie. Dodatkowo brak postaci takich jak Stiorra, to jak dla mnie duza strata :/

ocenił(a) film na 7
wark1

Zgadzam się. Powinien być z tego 6 sezon. Bo film, mimo iż ogląda się go dobrze, to jednak taki trochę wykastrowany ze swojej największej siły serial - dobrze napisanych, nieśpieszne rozwijanych, ale bardzo składnych i uderzających w emocje
wątków.

wark1

Serial przyzwyczaił nas do szerokiego opowiedzenia kontekstu, wprowadzenia w sytuację. Tutaj faktycznie wszystko było po łebkach. Trochę się zawiodłam, ale z drugiej strony fajnie było jeszcze raz zobaczyć ekipę Uthreda.

ocenił(a) film na 7
wark1

Zgadzam się w 100% ale i tak fajnie było obejrzeć, też uważam że ze 4 odcinki 1godzinne byłyby w sam raz

ocenił(a) film na 5
wark1

Główną wadą tego filmu jest to, że z Aethelstana zrobili ku***a który z zimną krwią zabija swojego brata, a potem Aldhelma i innych ludzi, bo mu tak kochaś podpowiedział. Facet ma gdzieś zdanie Uhtreda, mimo że wychował go jak własnego syna i chronił, bo się zakochał? Aha. Dałoby się w to jeszcze uwierzyć, gdyby Aethelstan był podrostkiem, ale w linii czasowej filmu to już 30-letni mężczyzna. Sezon piąty przedstawił go jako ideał rycerza (mądry, odważny i waleczny) tylko po to, żeby w filmie go z tego ogołocić. Nie rozumiem też dlaczego wszystko co zrobił zostało mu pod koniec filmu tak szybko wybaczone. Niby dlaczego zasłużył sobie na odkupienie? Niczym nie różnił się od innych złych postaci z serialu, nawet można powiedzieć, że był od nich gorszy, bo jego motywacje były słabe... 

Czuję ogromny zawód seansem. Zakończenie piątego sezonu było bardzo dobre i trzeba było na nim historię uciąć.

ocenił(a) film na 6
klikk12

Amen.

klikk12

Tyle dobrego, że z tego wszystkiego nie zmienił nagle koloru karnacji na "poprawną"

ocenił(a) film na 7
wark1

Z tym potencjałem mógł to być najlepszy sezon. Cóż lepsze to niż całkowite zakończenie na ostatnim sezonie. Szkoda, że Netflix inwestuje pieniądze tylko w gówniane tiktokowe historyjki. Mam nadzieję, że to przejściowa moda

ocenił(a) film na 5
wark1

Lepiej żeby ten film wcale nie powstał. Właśnie jak już bardzo chcieli to mogli zrobić finałowy sezon po prostu i porozciągać nieco wątki, przybliżyć nam bardziej sylwetki nowych postaci, dodać im charakteru. Gdzie się wgl podziała połowa obsady? Brakowało mi pozostałych dzieci Uthreda, ten nowy syn nic nowego nie wniósł i był bezpłciowy. Gdzie Edith? Zakonnica-była wojowniczka? I tak najgorsze było to jak potraktowali Aldhelma... Nie mówiąc też o śmiejącym się z żartów niedługo po osobistej tragedii Finanie... Na plus to jedynie samo zakończenie. Poza tym zero emocji i klimatu. Akcja leci jak szalona i nic poza tym.

ocenił(a) film na 10
wark1

Bez przesady. Po to był serial, żeby się tym nasycić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones