PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31369}

Siedmiu samurajów

Shichinin no samurai
8,1 74 166
ocen
8,1 10 1 74166
8,7 19
ocen krytyków
Siedmiu samurajów
powrót do forum filmu Siedmiu samurajów

Witam.

Wiem, że film ma wersje 160 i ok 200. Interesuje mnie ta dłuższa.
Film był kilka razy dodany go gazet. Do "Filmu", do "Gali" i jeszcze do czegoś. Czy ktoś ma wersję ok 200 min z którejś z gazet?

Chciałbym zakupić film na allegro.

Ten sprzedawca pisze nieprawdę: http://allegro.pl/dvd-najwieksi-rezyserzy-siedmiu-samurajow-rozmowa-i1640726083. html
Na pudełku widać, że jest napisane 160, mimo że w opisie widnieje 203. Więc wersja z Gali odpada.

A ta z Filmu ile ma naprawdę? Oto przykładowy link: http://allegro.pl/siedmiu-samurajow-i1630871102.html Naprawdę na ponad 200 min czy to też bujda?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

ocenił(a) film na 10
kendo777

Wersja z "Gali" o ile dobrze pamiętam była wyjątkowo tragiczna i należy ją omijać z daleka.

Wersja z "Filmu" na pewno trwa 200 minut, ale zastanów się 10 razy zanim ją kupisz - ponad trzygodzinny film został zapisany na jednowarstwowej płycie DVHD (ekologiczna wersja DVD, płyta jest "miękka" i niektóre odtwarzacze mogą mieć problem z jej odtworzeniem), obraz wygląda słabiutko, dźwięk jest niewiele lepszy. Napisy też pozostawiają sporo do życzenia - niektóre kwestie w ogóle nie zostały przetłumaczone i wygląda to jak w scenie z "Między słowami" - japończyk dużo gada, a na ekranie pojawiają się raptem dwa słowa :P

Wersji "pudełkowej" (wydanej w pakiecie Kurosawy i niedawno wznowionej w przezroczystym pudełku) nigdy nie widziałem i nie wiem jak się przedstawia.

Żeby obejrzeć "Siedmiu Samurajów" w porządnej wersji trzeba niestety znać język angielski - ewentualnie można podpiąć amatorskie suby (o ile są lepsze od "oficjalnych") pod lepszą kopię filmu.

Nakf

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Teraz to już sam nie wiem co zrobić, liczyłem na porządny film za niską cenę:-) Może zaryzykuję i kupię z Filmu, w końcu 12 zł to nie majątek. Skoro jednak piszesz, że źle lub nieprzetłumaczone to też ciężko ryzykować swój pierwszy seans filmu Kurosawy a to gość, którego wszystkie filmy jakie widziałem, były na bardzo wysokim poziomie, szczególnie arcydzieła "Rudobrody" i "Dersu Uzała".
Wersja przeźroczysta to już chyba powinna być doskonała. Ta kolekcja wydaje się być czymś naprawdę świetnym. Interesuje mnie z niej np. 8 i pół Felliniego.

Nakf

ja mam płytkę z filmu i mi nie szła...

ocenił(a) film na 10
Nakf

Tak. Dodam tylko, że tłumaczenie również "leży", było błędne w paru miejscach. Najlepsza wersja jest ta od Criteriona z zremasterowanym obrazem i dźwiekiem. Można kupić na Amazonie jak ktos chce.

ocenił(a) film na 10
kendo777

Swego czasu film "Siedmiu samurajów" wraz z "Buntem" Kobayashiego był najbardziej przeze mnie poszukiwany. Najpierw dotarłem do wersji włoskiej półtoragodzinnej tylko niestety. Potem trafiłem tę z Gali. Faktycznie liczyła 160 minut czyli tyle samo co w warszawskim Iluzjonie. Najlepsza zdecydowanie to ta kupiona w pakiecie filmów Kurosawy. Liczy ona rzeczywiście ponad 200 minut. Ilekroć oglądałem jakąkolwiek wersję nigdy się nie nudziłem. Kilkakrotnie ta pełna wersja wyświetlana była na tvp1 i na tvp kultura również. I z pewnością jeszcze nieraz do tego filmu wrócę ( oczywiście do tej wersji pełnej ponad 200 minutowej). Nie tylko dlatego, że jest on arcydziełem, ale po prostu dlatego, że ten film po prostu uwielbiam. Nie rozumiem tych co twierdzą, że się nudzą oglądając to dzieło. No cóż, są gusta i guściki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones