PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31369}

Siedmiu samurajów

Shichinin no samurai
8,1 74 080
ocen
8,1 10 1 74080
8,8 18
ocen krytyków
Siedmiu samurajów
powrót do forum filmu Siedmiu samurajów

Film jest jak epopeja, wielowątkowy, porusza wiele wartości i problemów; honor, poświęcenie,
oddanie, bieda, cierpienie, miłość, chęć samodoskonalenia się, spełniania ambicji, szukania
akceptacji. Świetnie zarysowane postaci, (Kikuchiyo to obok Vita Corleone mój ulubiony filmowy
protagonista), dialogi, scenografia. Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem i do którego
wracam nie raz. Dla mnie bez wahania 10/10. Czy ktoś wie gdzie obejrzeć pełną 207 minutową
wersję? Bardzo chciałbym ją zobaczyć.

ocenił(a) film na 10
Asura_Nirvana

"Czy ktoś wie gdzie obejrzeć pełną 207 minutową
wersję?"

Wszędzie. W USA wydał ją Criterion, w UK BFI. Od wersji "oficjalnej" różni się tylko tym, że zawiera kilkuminutowe muzyczne interludium, które następuje w połowie filmu.

Kombi

To ja zapytam inaczej. Podobno pierwsza kinowa wersja trwala ok.7 godzin. Czy ta wersje mozna gdzies dostac? :-)

ocenił(a) film na 10
RealKalps

Wersja 7-godzinna nigdy nie istniała. Pisałem już kiedyś na forum, że to urban legend, w dodatku powielana chyba tylko w Polsce ;) W żadnej z książek dotyczących Kurosawy, które czytałem,, nie ma o niej wzmianki, w materiałach dodatkowych do wydań dvd/blu ray również nie (a przerobiłem prawie wszystkie). Historie o wersji 7-godzinnej dane mi było słyszeć jedynie od osób trzecich i były to zawsze rewelacje typu: "szwagier kolegi dziadka oglądał 40 lat temu w kinie". Gorzej niż z Yeti, bo jemu ponoć chociaż jakieś zdjęcia zrobiono, a po 7-godzinnych "Siedmiu samurajach" kompletnie zero słuchu.

Kombi

Dobrze wiedziec. Troche sie przerazilem zastanawiajac sie co musi zawierac taka wersja i jak bardzo musi byc inna od tej ktora znam, a trwa jakies 3,5h :-)

ocenił(a) film na 10
Asura_Nirvana

Popieram! To jest prawdziwy film, a nie jakaś gra komputerowa jak teraz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones