PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31369}

Siedmiu samurajów

Shichinin no samurai
8,1 74 166
ocen
8,1 10 1 74166
8,7 19
ocen krytyków
Siedmiu samurajów
powrót do forum filmu Siedmiu samurajów

Kiedy przeczytałem, że "Siedmiu Samurajów" to arcydzieło, byłem trochę zlękniony co mnie czeka podczas tego seansu. Co mam powiedzieć. Przy niektórych tak zwanych arcydziełach człowiek zasypia w połowie i rano się zastanawia czemu telewizor jest włączony.
Gdy włączyłem "Siedmiu Samurajów" przez pierwsze parę minut czułem się jakbym stał na niepewnym gruncie, jednak grunt stwardniał po kilku scenach w tej chacie w której na początku zebrała się cała siódemka, tzn.:
- Najpierw scena treningu "młodego" sprawdzającego refleks zwerbowanych samurajów i tekst jednego z samurajów, który zauważył cień "młodego: "Tylko bez żartów" i jego uśmiech od ucha do ucha
- Potem scena, gdy Kikuchiyo przynosi papier z którego wynika, że ma 13 lat, a potem gania za innymi, którzy robią sobie z niego jaja.
Po tych scenach byłem już pewny, że to będzie fajne arcydzieło, a dalszy seans przeszedł w tempie błyskawicznym. Trzeba też dodać, że podczas oglądania, ani razu nie ziewnąłem i nie spojrzałem w okno co mówi samo za siebie. :D

Kiedyś w dzieciństwie pamiętam, że oglądałem "Siedmiu Wspaniałych". Jednak w moim odczuciu "Siedmiu Samurajów" bije na łeb "Siedmiu Wspaniałych" głównie z jednego powodu: Nie lubię westernów. :P

Film może mi się spodobał, ponieważ miałem dobre przygotowanie. Od lat jestem fanem mangi i anime, dzięki czemu jestem trochę oswojony z kulturą japońską na tyle ile można się oswoić dzięki m&a. Dzięki Anime byłem oswojony z językiem, a dzięki mandze z czarno-białą historią.

W każdym razie według mnie "Siedmiu Samurajów" to jeden z najlepszych filmów mających taką długość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones