PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31369}

Siedmiu samurajów

Shichinin no samurai
8,1 74 166
ocen
8,1 10 1 74166
8,7 19
ocen krytyków
Siedmiu samurajów
powrót do forum filmu Siedmiu samurajów

Wybitny film

ocenił(a) film na 10

Chyba pierwszy film historyczny jaki mi się spodobał. Amerykanie kręcili patetyczne i miłosne ballady w latach 50. a japończycy wspaniałe kino samurajskie. Kurosawa wspaniałem reżyserem jest, oj jest!!!!

ocenił(a) film na 8
Alex_Tyler

oh ah. Zapomniałeś o swoim słynnym na cały świat znak jakości Alex w Dupex poleca.

ocenił(a) film na 10
Ali Baba

Ten film jest tak wybitny ze tego nie potrzebuje ;]

ocenił(a) film na 8
Alex_Tyler

W tym się z Tobą zgodzę, ale 95% ludzi go nie obejrzy tylko dlatego, że jest stary i czarno-biały, a do tego po japońsku...

ocenił(a) film na 10
Ali Baba

Ludzie przyzwyczaili się po prostu do efekciarskich produkcji z komuterowymi efektami, czystością dźwięku i pięknymi twarzami aktorów.

ocenił(a) film na 9
Alex_Tyler

Janek cymbale to nie jest film historyczny. A o kinie amerykańskim z lat 50-tych się nie wypowiadaj bo nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

ocenił(a) film na 10
ur2smart

To dramat historyczny jełopie. Tak samo jak Braveheart, Gladiator, tylko o wiele bardziej od nich udany.

Alex_Tyler

Dramat historyczny jest wtedy kiedy opiera się na autentycznych wydarzeniach baranie. W przypadku Siedmiu Samurajów mamy fikcyjną historię osadzoną w XVI- wiecznej Japonii. Nie wiem czy coś z tego dotrze do twojego pustego łba, ale zanim zaczniesz oceniać filmy naucz się rozróżniać gatunki filmowe.

ocenił(a) film na 9
Alex_Tyler

Film wybitny to fakt, jak całokształt twórczości Kurosawy. Ale z tym kinem lat 50 w USA to ni chu* sie nie zgodzę... To w latach 50, narodziło się wiele gwiazd kina, jakie obecnie uchodzą za kultowych (dzięki w dużej mierze filmom z tej epoki) jak np. Marlon Brando, Marilyn Monroe, James Dean czy Steve McQueen. Przecież wtedy powstało wiele juz kultowych klasyków (za dużo dobrych tytułów by wymieniać) i chodź wielu z Hollywood "wyjechało" z wiadomych przyczyn : -) to inni ja Billy Wilder, Alfred Hitchcock czy Fred Zinnemann tworzyli wtedy świetne produkcja. Ja wiem, że twój ostro zachwiany gust, (co nie znaczy dobry) może ci nie pozwoli polubić tego kina, ale gdyby nie Amerykańskie kino lat 50 myślę, że cała kinematografia była by o krok do tyłu.

ocenił(a) film na 10
szczepan600

Dobra, były gwiazdy, ale to pojedyncze przypadki. Większość kina kupiała się na pracy farmera na roli i początkach rock'n'rolla.

ocenił(a) film na 9
Alex_Tyler

To obejrzyj parę tytułów z tych lat i wtedy się wypowiadaj. Bo wypisujesz bzdury... Zresztą nie dziwi mnie to, taki z ciebie "Znawca" i tu mam dowody. Włącz sobie kanał TCM lub MGM i siedź, oglądaj w tych stanach przez miesiąc a może skumasz, jakie pierdoły wypisałeś.

ocenił(a) film na 9
Alex_Tyler

aha i powiedz... Usunąłeś całego Bloga? Czemu? Przecież pisałeś go dla fanów :-D

użytkownik usunięty
szczepan600

Jak nie ma fanów, to nie ma bloga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones