PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31369}

Siedmiu samurajów

Shichinin no samurai
8,1 74 157
ocen
8,1 10 1 74157
8,7 19
ocen krytyków
Siedmiu samurajów
powrót do forum filmu Siedmiu samurajów

ta wersja którą wszyscy oglądaliście trwa 3 i półgodziny, dwa lata temu miałem
przyjemność oglądąć pierwotną wersję która trwa trochę ponad 7 godzin czy ktoś z was
może wie gdzie można dostać tę kopię?

ocenił(a) film na 10

obawiam się że u nas na 100% nie ma szans by dostać, jak nie ma na zagranicznych stronach typu ebay to raczej nie ma w sprzedaży ,no może w Japonii . sam bym z chęcią obejrzał pełną wersje tego filmu tą pociętą oglądałem z 30 razy i nigdy mi się nie dłużył :)

użytkownik usunięty
asmord

no właśnie kiedyś miałem okazję obejrzeć przez mojego szefa, który widocznie zarabiał za dużo pieniędzy i jakoś ściągnął skądś taśmę.
i od tego czasu szukam czy gdzieś można to dostać, nie musząc obciągać na przykład szefowi sony etc.

ocenił(a) film na 10

Jesteś pewien, że oglądałeś wersję 7-godzinną? W żadnej książce o Kurosawie którą czytałem nie ma nawet wzmianki, że taka wersja w ogóle istniała. W dodatkach do wydania DVD z Criterionu (a są tam aż 2 wyczerpujące dokumenty na temat tego filmu) również nie. Najdłuższa wersja jaką podaje IMDB to 207 minut.
Na jakim nośniku widziałeś tę długą wersję i jakie zawierała dodatkowe wątki/sceny?

ocenił(a) film na 10

7 godzin, puściło ci drugi raz film od początku.

Zuy_pan_muzgodestroktor

mój chłopak jako mały dzieciak miał to na kasecie vhs i jest w 100% pewien że film trwał ok 7 godz - niestety kaseta się zniszczyła.. :/

ocenił(a) film na 10
aniapisz

na kasecie vhs mozna nagrac tylko 240 minut filmu.

aniapisz

7 godzin to chyba miała oryginalna nie pocieta wersja filmu. Posrało was

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones