PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31369}

Siedmiu samurajów

Shichinin no samurai
8,1 74 166
ocen
8,1 10 1 74166
8,7 19
ocen krytyków
Siedmiu samurajów
powrót do forum filmu Siedmiu samurajów
ocenił(a) film na 10
DziurawaMarysia

Właśnie. Ma ktoś namiary na wersję 7 godzinną?

ocenił(a) film na 10
DziurawaMarysia

Istnieje w ogóle taka?

ocenił(a) film na 7
DziurawaMarysia

niema takiej wersji siedmio godzinnej sa dwie 160 min oraz 207

kommkomer

popdobno gdzies istnieje

ocenił(a) film na 7
kommkomer

Istnieje taka wersja, jednak jedyne co na chwilę obecną o niej wiem, to tyle, że ojciec mojej znajomej był na niej w kinie, zapewne studyjnym, ale było to dobre 20 lat temu, jak nie jeszcze dawniej. Szczerze mówiąc to sam mam wielką ochotę na zapoznanie się z nią.

DziurawaMarysia

Nie jestem pewien, czy oficjalnie gdzie kol wiek taka wersja była wyświetlana. Czytałem o tym, że powstały osobne dwie wersje: japońska trwająca 3,5 godziny i zagraniczna o godzinę krótsza. Swoją drogą nie wydaje mi się, żeby kiedy kol wiek w kinie wyświetlono film trwający aż 7 godzin(!). Sądzę, że filmweb się pomylił tutaj w ciekawostkach. W rzeczywistości pewnie chodziło o to, że cały nagrany materiał trwał 7 godzin i że z tego materiału wycięto ponad połowę filmu, a resztę zniszczono. Pamiętam, że gdzieś nawet w internecie była o tym mowa. Kto wie, może kiedyś w (dalekiej) przyszłości zostaną jednak odnalezione zaginione materiały i opublikowane. Na zaginione nagrania z "Podróży na księżyc" Melie trzeba było czekać aż 100 lat, więc wszystko jest możliwe.

użytkownik usunięty
szmyrgiel

W Cinema City grają 6 godzin reklam więc cóż...

ocenił(a) film na 8
DziurawaMarysia

Czas trwania: 160 min (wersja japońska – 207 min)
i tyle w temacie

smyro1

zaponiałeś o reżyserskiej.

ocenił(a) film na 10
DziurawaMarysia

Z tego co słyszałem, to istnienie takiej wersji jest jedynie plotką... Niestety.

Sqrchybyk

szkoda...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones