PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9526}
7,6 16 059
ocen
7,6 10 1 16059
7,6 8
ocen krytyków
Siekierezada
powrót do forum filmu Siekierezada

Ponad 30 lat oglądam ten film i stale z zainteresowaniem. Pamiętam jednak że pytania warto czy nie, oraz następne zadaje Stachura. Czy nadwrażliwość zahaczająca o schizofrenię jest wiarygodna dla zwykłego zjadacze chleba. Myślę że może być pomocna. Ktoś powie że Gałązka Jabłoni jest tylko ta dla niego, ale inny stwierdzi że na drzewie rośnie ich jeszcze kilka. I obaj mogą powiedzieć że warto. Pradera wszedł w zbyt gęstą mgłę i już drogi nie odnalazł. Stachura też. A mnie się wydaje że ta Jego prawdziwa Gałązka Jabłoni to aż taka apetyczna mogła nie być. Ale ja to zwykły zjadać chleba. A film jest pięknie zagrany.

ocenił(a) film na 10
Winnetou28

Film pięknie zagrany, a ten komentarz pięknie napisany. Dzięki! Oglądałam parę razy i będę oglądać przez kolejne lata.

Winnetou28

Hahahaha.... Nadwrażliwość zahaczająca o schizofrenię... Człowieku, weź sobie poczytaj, co jest czym i dopiero pisz. Jesteś grafomanem zwyczajnym ok nieukiem :-)

ocenił(a) film na 9
jaroooo_filmweb

Po dwóch latach zerknąłem na ten barowy rechot. Niczego do poczytania ci nie zlecę, skoro nie nauczyłeś się szacunku dla świata. Nie oglądaj filmów i nie interesuj się psychiatrią. To ponad twe siły. Tyle mogę zrobić.

ocenił(a) film na 10
Winnetou28

Odebrałeś film po swojemu i tak ma być.To nie schemat,to nie matematyka,lecz sztuka,życie.A złośliwe komentarze...còż,zawsze będą.Sam film kocham,tak jak Stachure.Życie wielu z nas zwłaszcza ciut starszego pokolenia jest taką Siekierezadą.Pozdrawiam i czekam na być może kolejną wersję.Chetnie zobaczyłbym na ekranie cokolwiek innego Edwarda

ocenił(a) film na 5
Winnetou28

Ty sobie mylisz kolego, opinie sądowego lub jakiegoś innego banalnego człowieka ze stanem faktycznym.

Schizofrenia nie prowadzi do samobójstwa, jeżeli udałoby Ci się ją jednostkowo zdefiniować... mniejsza. To prawdziwa rozpacz sprawia, że ludzie popełniają samobójstwo.

ocenił(a) film na 9
beek9

Te dwa stany nie wykluczają siebie.

ocenił(a) film na 9
beek9

"Wychowałem się na Brooklynie. Tam ludzie byli zbyt nieszczęśliwi, by popełniać samobójstwa."
(cytat z pamięci) Woody Allen, "Zbrodnie i Wykroczenia".

ocenił(a) film na 10
Winnetou28

Drogi nie znalazł Stachura, Pradera a najgorsze, że Żentara też nie.

ocenił(a) film na 9
koval1125

Tak. To prawda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones